Barbie'nin gerçek yüzü herkesi şaşırttı

Barbie'nin gerçek yüzü herkesi şaşırttı
Barbie'nin gerçek yüzü herkesi şaşırttı
Dünyanın en popüler oyuncak figürlerinden biri olan Barbie, aynı zamanda güzellik konusunda da bir kıstas olarak görülüyor. Ancak satış rekorları kıran Barbie bebeğin gerçek yüzünü görünce "Bu muymuş!" diyeceksiniz...

RADİKAL - Meksikalı grafik sanatçısı Eddi Aguirre, bu sinir bozucu derecede mükemmel görünen bebeği, "normal" standartlara indirgemiş. İşte göz altı torbaları, kırık saçları, lekeleri ve hatta diş telleriyle Barbie bebek! 

 

Barbie hakkında bilinmeyenler: O aslında gerçek!

İnanması biraz güç ama Barbie bebek aslında Barbara Handler adlı gerçek bir kadın.

1950'lerin başında Barbara'nın annesi Ruth, kızının ve arkadaşlarının yetişkin kadın bebekleriyle oynamayı normal bebeklerden daha fazla sevdiklerini farketmiş. O zamana kadar yetişkin bebekler sadece kartondan yapılıyormuş. Ruth Handler, gerçeğe çok yakın üç boyutlu bir bebek yapmaya karar vermiş. Konuyu oyuncak şirketi Mattel'e iletmiş, ancak tümü erkeklerden oluşan yönetici kurul teklifi ciddiye almamış.

Bunun üzerine Ruth, Almanya'ya gitmiş ve orada satılan "Lilli" adlı bebeklerden almış. Ona benzeyen bir bebek yapmış, hatta giysilerini tasarlaması için profesyonel bir terzi bile tutulmuş. Bebeği ellerinde gören Mattel yöneticileri daha fazla direnememişler ve Ruth'un kızından ismini alan ilk Barbie bebekleri 1959'da piyasaya çıktı. (Hürriyet)


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Almanya

  ,

  Kadın

  ,

  Barbie