Başbakana mezuniyet balosu teklifi

Başbakana mezuniyet balosu teklifi
Başbakana mezuniyet balosu teklifi
Sosyal medya bu ara oldukça ilginç bir mezuniyet balosu davetini konuşuyor. Kanada'da yaşayan 17 yaşındaki genç kız, başbakanları Justin Trudeau'dan kendisine mezuniyet balosunda kavalyelik yapmasını istiyor.

RADİKAL - Kashlee Taylor-Proulx 17 yaşında bir genç kız. Kanada’da yaşayan Proloux, 2016’nın baharında gerçekleşecek mezuniyet balosuna ülkenin başbakanı Justin Trudeau ile katılmak istiyor. Trudeau’ya teklifini Facebook’a yüklediği bir fotoğrafla iletmek isteyen genç kız, fotoğrafın kısa süre içinde binlerce kez paylaşılacağını düşünmediğini söyledi.

BuzzFeed Kanada’ya yaptığı açıklamada, ‘Arkadaşımla aramızdaki bir şakalaşmadan sonra koymuştum o fotoğrafı. İşlerin bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştim gerçekten’ diyen Proulx, fotoğrafı yalnızca arkadaşlarının göreceğini düşünerek paylaştığını, bir anda Kanada’nın her köşesinden insanların da kendi hesaplarında yer vererek bu noktaya getireceğini hiç hesaba katmadığını da belirtti.

Fotoğrafın yayılmasından sonra ailesinin bir anda kendisiyle siyaset ve politika konuşmaya başladığını söyleyen genç kız, başbakanın teklifini kabul etmesi durumunda hem gelecekteki oyları garantileyeceğini hem de başbakanlığın ne olduğunu göstermiş olacağını düşünüyor.

Tüm bu sansasyona rağmen genç kız gerçekçi olmaktan da uzaklaşmıyor; ‘Kendisinden bir telefon ya da e-mail bekliyorum tabii ama yapamazsa da anlarım, neticede başbakan.’ diyor.