Bayramda otobüsle yola çıkacaklar için alarm vakti!

Bayramda otobüsle yola çıkacaklar için alarm vakti!
Bayramda otobüsle yola çıkacaklar için alarm vakti!
Biliyoruz henüz Ramazan yeni başladı ve bayram için önümüzde daha haftalar var. Ancak bayramda otobüsle yola çıkacaklar için çanlar bugünden itibaren çalmaya başladı! Neden mi? İşte size kimsenin yapmayacağı bir kıyak yapıyor ve ciddi ciddi uyarıyoruz...
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Bayrama daha çok var demeyin. Sayılı gün çabuk geçer. Birçoğumuz ya ailelerimizi görmek, ya da tatile çıkmak amacıyla yine yollara düşeceğiz. Malumunuz her bayramda artık bir klasik haline gelen kilitlenen yollar ve fenalıklar geçiren vatandaşlarımızı görmek bizler için şaşırtıcı olmaktan çıktı. Bunun yanı sıra bir başka çile de yolculuk yapacak araç bulamayanlar için söz konusu. Otobüsler, uçaklar, trenler hiçbirinde bilet bulmak çok değil bir iki haftaya kadar mümkün olmayacak! Bu konuda da en büyük sancıyı otobüsle yolculuk etmek isteyenler çekecek. Otobüsle seyahat edecekler dikkat!

Biletler satışa bugün çıktı!

Eğer bayram tatiline otobüsle çıkmak gibi bir çılgınlık yapmaya kararlıysanız elinizi çabuk tutun 15,16,17,18 Temmuz tarihlerini kapsayan dönemin biletleri bugün satışa çıktı ve kelimenin tam anlamıyla peynir ekmek gibi gitmek üzere! Şu an otobüslerdeki doluluk oranı en düşük seviyede ancak o bileti bugün yarın aldınız aldınız yoksa... Yoksa ne mi? Yoksası şu, bir daha zor bilet bulursunuz. Peki bilet bulamazsanız dünyanın sonu mu? Asla, bakınız bilet bulamayan vatandaşlarımız için aşağıda olası eylem planı senaryolarını derledik. Seçin beğenin, yollara düşün...


1. BisikletBiraz bacaklarınızı yoracak ama emin olun, bir aracın içinde sıkışıp kalıp bacaklarınızın uyuşmasıyla cebelleşmekten iyidir.

2. Hovercraft arabaHem karada hem suda gidebilen bu araçlar özellikle feribot sırasında telef olan vatandaşlara çare niteliğinde. Uygun bulduğunuz bir sahil şeridinden bırakın kendinizi sulara, varacağınız yere kadar trafiksiz, durmaksızın yol alın.

3. Portatif roket


Uçmak zaten en güzel alternatif. Hem bu roketi otobüs yolculuklarında yanınıza da alabilirsiniz. Baktınız yol sıkıştı, inin otobüsten giyin roketinizi, selametle...

4. Top atışıRoket kullanma konusunda tecrübesizseniz, sizi direk gideceğiniz yere uçuracak teknolojiler de mevcut. Varacağınız yere nokta atışıyla varamayabilirsiniz ancak denemeye değer. Beş kilometrelik yolu üç saatte alacağınıza, biraz risk alın.

5. Yer altı aracıÇok pahalı bir teknoloji ama etkili, yer altında yolunuzu nasıl bulacağınız size kalmış ama asla trafik çilesi çekmeyeceğiniz garanti.

6. Body skateŞu ana kadar ki tavsiyler size biraz uçuk kaçık gelmiş olabilir, ancak bu araç kadar olamaz. Body skate aslında yeni nesil bir spor, ancak pekala bayram yollarında bir alternatif de olabilir. Özellikle Bolu rampasını inerken yaşayacağınız heyacan için bile değer!

7. BalonKapadokya'da bir kez binip tadını almış olanlar bilir, biraz adrenalin patlamasına sebep olsa da, balon temiz bir yolculuk aracı. Ters rüzgara kapılmadığınız sürece, gideceğiniz yerin çatısına kuş gibi konma keyfi varken, yollarda rezil olmak niye?

8. AtYollar tıkalı mı? Yolun yanı başındaki bostanlar, bahçeler boş boş dururken içiniz mi darlanıyor? Atlayın bir ata, elalem yollarda fenalık geçirirken dört nala koşun sevdiklerinize ya da tatilinize!

9. HelikopterEn iyisi aslında bir helikopter almak. Hayı hayır çok zengin olmanıza gerek yok. Artık her bütçeye uygun, minnoş helikopterler de var. Alın bir tane, binin gidin. Yalnız bu araçlar tek kişilik tasarlanmış. Öyle kalabalık yolculuklara gelmez...

10. TabanvayTüm bu araçlar size tehlikeli mi geliyor? En sağlam araç ayaklarınız ve üstelik bayram yollarında sizi hedefinize, kara araçlarından daha hızlı ulaştıracağı kesin!

 

Bu seçenekler size uçuk kaçık mı geldi, o zaman hemen şimdiden otobüs biletlerinizi alın yoksa bu seçenekleri ciddi ciddi düşünmeye başlayabilirsiniz...