Benedict Cumberbatch'e bayılıyor olmamızın 11 sebebi

Benedict Cumberbatch'e bayılıyor olmamızın 11 sebebi
Benedict Cumberbatch'e bayılıyor olmamızın 11 sebebi
Geçtiğimiz ekim ayında sevgilisi Sophie Hunter ile nişanlandığını The Times'a verdiği bir ilanla duyuran Benedict Cumberbatch, sevgilisiyle bu Şubat ayında evlenmişti. İki gün önce de çiftin ilk bebekleri dünyaya geldi. Bu vesileyle Benedict Bey'i tebrik edelim, hem de ona neden bayılıyorduk yeniden hatırlayalım istedik. İşte Bay Benedict Timothy Carlton Cumberbatch'in hayranı olduğumuz ünlüler arasındaki yerini ışık hızıyla yükselten 11 sebep.
Haber: Birce Altay - birce.altay@radikal.com.tr / Arşivi

Benedict Cumberbatch hayatımıza bir girdi pir girdi. Uzun zamandır televizyon serilerinde ve mini dizilerde rol alan Cumberbacth bizim buralarda Sherlock ile tanınmaya başladı ama başta harikulade oyunculuğu sayesinde olmak üzere başka pek çok sebepten ötürü de kadın erkek pek çok kişinin kalbinde taht kurdu. İşte Benedict Bey’i Benedict Bey ve gönlümüzün efendisi yapan o 11 şey;

1. O bir feminist!

Bunu her ortamda söylemekten hiç çekinmiyor. Hatta hayranlarının kendilerine taktığı ‘Cumberbitches’ (Cumber Kaltakları) lakabını da aynı sebepten ötürü tatlı tatlı eleştirmişliği bile var.

2. Ve hayatındaki kişiyi yüceltmesini bilen biri

Kendisine yönetilen ‘En çok şükrettiğiniz üç şey nedir?’ sorusunda hiç düşünmeden, ‘İlk olarak sevgilim Sophie’yi söyleyebilirim. Seveceğiniz birini bulmak harika bir şey. Üstelik o da sizi seviyorsa, hem de sizinle aynı seviyede seviyorsa daha da müthiş. Hayatta bunu herkes başaramıyor.’ Cevabını verecek kadar bilen hem de.

3. Ve bir LGBTİ aktivisti

The Imitation Game’de eşcinsel bir bilim adamı olan Alan Turing’i canlandırmış olan Cumberbatch, eşcinsel insanların haklarını ölümüne savunacağını söylüyor. Radikal’e vermiş olduğu röportajda aynı filmin sonunda Kraliçe’nin 2013 senesinde Alan Turing’i affetmiş olduğu yazmasıyla ilgili de, ‘Herhangi birini affetmesi gereken birisi varsa o da Alan Turing’dir.’ Diyecek kadar da açık sözlü.

4. Hayranlarını seviyor

Benedict Cumberbacth’in hayranlarıyla olan iletişimi onu seviyor olmamız için aslında başlı başına bir sebep.

5. Onlarla iletişimde kalmaya çalışıyor

Belki, ‘Hayranlarımla iki lafın belini kırayım.” Diye evden çıkmıyor ama bunu internetin imkanlarını kullanarak yapmadığı söylenemez. Reddit’te Ask Me Anything (bana istediğini sor) isimli forumlardan düzenlemişliği var kendisinin.

6. Kasılmıyor

Benedict Cumberbatch alışık olduğumuz o ünlü kasıntısından oldukça uzak. Kırmızı halılarda saçım mı bozuldu, pantolunun ütüsü mü gitti derdi olmadan kendisi gibi olmaya devam ediyor. Kah milletin fotoğraflarını bombalıyor, kah babasını arayıp onunla konuşuyor.

7. Ününün daha iyi bir sebep için kullanılmasını tercih ediyor

Benedict Cumberbatch istemediği zaman fotoğrafçılara yakalandığında ünlü camiasından alışık olduğumuz üzere arka kapılardan bacalardan çıkmaya çalışmıyor. Onun yerine paparazzilere doğru, üstünde ‘Gidip Mısır’ı çekin. Ve dünyaya gerçekten önemli olan bir şey gösterin.’ Yazılı olan bir kağıtla yüzünü örterek ayrılıyor olduğu yerden.

8. Tam bir selfie ustası

Biz daha cep telefonuyla selfie çekerken suratımızdan başka her şeyi kadraja dahil ederken, kendisi bir dslr makineyle bile selfie çekebiliyor.

9. Aksanı

Tamam, İngiliz bir adama sahip olduğu İngiliz aksanı yüzünden methiyeler düzmek kulağa çok mantıklı olmayabilir, ama konu Benedict Cumberbatch olunca bunun ne kadar saçma olduğunun hiçbir önemi kalmıyor.

10. Çünkü kimse onun kadar iyi ‘Git başımdan’ demiyor

11. Aynı zamanda bir nikah memuru

Yanlış okumadınız. Benedict Cumberbatch sizi evlendirme yetkisine sahip. Hatta kendisinin 2013’te en yakın iki gay arkadaşını evlendirmişliği de var. Neden? Çünkü tatlılık bunu gerektirir.