Beni Affet dizisinin muhtemel 1000. bölüm senaryosu

Beni Affet dizisinin muhtemel 1000. bölüm senaryosu
Beni Affet dizisinin muhtemel 1000. bölüm senaryosu
Beni Affet, Star TV'nin hafta içi her gün yayınlanan, bölüm sayısıyla rekora koşan bir yapım. Şimdiye kadar 4 sezonda 682 bölümü yayınlanan Beni Affet, özellikle cuma günleri reyting sonuçlarında yüzü gülen bir dizi. Beni Affet'in bu kadar ilgiyle takip edilmesinin sebeplerinden biri de aslında değişmeyen olay örgüsü. Sizler için önümüzdeki pek çok bölümü transit geçmenizi sağlayacak bir 1000. bölüm senaryosu hazırladık...
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Dile kolay 4 sezon devirmiş, 680'den fazla bölüm yayınlanmış, Ana karakterlerinin başına tekrar tekrar gelen olaylarla adeta senaryosu perçinlenmiş bir dizi Beni Affet. Mütavazı bir oyuncu kadrosu ve düşük bütçeli bir yapım olmasına karşın izleyici kitlesini sürükleyebilen Beni Affet, Star TV'nin son yıllardaki gizli silahı konumunda. Dram türünde bir aile dizisi olarak tanımlanan Beni Affet'i her gün izlemek sizin tercihiniz elbette. Ancak önümüzdeki 300'den fazla bölümü transit geçmek istiyorsanız, işte size 5 maddede Beni Affet'in muhtemel 1000. bölüm senaryosu...

1. Feride'nin savaşı devam ediyor13 yaşından beri Cüneyt'i seven Feride 1000. bölümde de inatla Cüneyt'i sevmesine karşın aşkı için savaşmaya devam etmek zorunda. Feride için oynanan oyunlar da 1000. bölümde hız kesmeden sürecek. Öyle ki Feride'ye oynanacak oyun bulamayan kem gözlü yan karakterler artık Feride'ye karşı pişti, okey, kızma birader gibi oyunlar oynayacaklar. Aynı zamanda yaşadığı talihsizliklere her bölümde yenileri eklenen Feride 1000. bölümde de elde kalan ihtimaller olan belediye çukuruna düşmek, mahallede top oynayan çocukların çektiği şutun kafasına gelmesiyle beyin kanaması geçirmek gibi tehlikelerle de karşı karşıya olacak. Feride'nin hayatında kimin olacağı konusunda da 1000. bölümde hala netlik olmaması halinde Beni Affet'in 1000. bölümü Esra Erol'un programı kapsamında çekilecek ve Feride, Cüneyt'i sevmesine rağmen başka biriyle evlenerek 2000. bölüme kadar uzanacak bir boşanma serüvenine sürüklenecek.

2. Bahar 3. gözünü açıyor!Beni Affet'in güçlü ama sesini çıkartamayan karakteri Bahar, 1000. bölümde de sorumluluk abideliği görevini sürdürecek. Babasından kalan boşluğu parsel parsel dolduran Bahar, aşklarını sevinçlerini ve tüm duygularını yutmaya devam edecek. Giderek daha da içine kapanan Bahar artık içinden konuşmaya ve giderek iç dünyasının derinliklerinde kaybolmaya başlayacak. Bir yandan ailesinin tüm sorumluluğunu üstlenirken bir yandan da hislerini içine içine gömen Bahar, sonunda ulaştığı noktada tüm çakralarından alevler çıkarcasına 3. gözünü açacak ve hayatına astral bir boyutta devam edecek. Sabır Taşı adlı bir dergah kurarak insanlara iç dünyalarında nasıl kaybolabileceklerini öğretecek.

3. Mehmet Kemal'in yoluMehmet Kemal tipik Türk delikanlısı imajını Beni Affet'in 1000. bölümünde de sürdürecek. Bahar'la tanıştıktan sonra tövbe ettiği çapkın ve deli dolu hayatına, Bahar'ı kaybettikten sonra dönmekte tereddütleri bulunan Mehmet Kemal, battı balık yan gider diyecek ve atacak kendisini ortamlara. Çivi çiviyi söker hesabıyla babasının kendisine çizdiği yolun tam tersinde ilerlemeye devam edecek. Dünya yuvarlak olduğundan ötürü de Beni Affet'in 1000. bölümünde Mehmet Kemal babasının çizdiği yola girmiş olacak.

4. Cüneyt transfer oluyor

Beni Affet dizisindeki duruşuyla piyasadaki pek çok haftalık prime time dizisindeki karakterlerle aynı çizgide olan Cüneyt 1000. bölümde en iyi teklifi yapan başka bir diziye transfer olacak. Sorumluluk duygusu tavan yapmış, şirket ve aile işlerinde tam hakimiyet sağlamış ve sorunları tatlılıkla çözme hevesinde bir ruh haline sahip olan Cüneyt, standart bir Türk dizisinin olmazsa olmaz esas oğlanının tüm gereksinimlerini karşıladığı için daha büyük bir yapımda yoluna devam edecek. Ölçülü tavırları sebebiyle bir türlü aşk hayatında istediği mutluluğu edinemeyen serzenişli halleri olsun, masaya yumruğunu vurması beklenen adam oluşuyla olsun Cüneyt, Beni Affet'in 1000. bölümünde başka bir dizide yeni maceralara sürükleniyor olacak.

5. Cesur bambaşka biri, Osman hala aklanma peşindeBeni Affet'in 1000. bölümünde kim olduğunun öğrenilmesi devlet meselesi haline gelen Cesur'un altından bambaşka bir karakter çıkacak ve muhtemelen Cesur'un aslında Cüneyt'in süt annesinin dünürlerinin komşu çocuğunun mahallede misket oynadığı arkadaşı olduğu anlaşılacak! Osman ise işlemediği suçlar konusunda kendisini aklamak için Beni Affet'in 1000. bölümünde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracak. Aklanmak için verdiği çabaların sonunda yeni suçlamalarla karşılaşacak olan Osman çareyi İsviçre'ye kaçmakta bulacak.

Bonus: Eylül sil baştanBir önceki sezonun finalinde Feride'yle kardeş olduklarını öğrenen ve babasına kavuşan Eylül, ortaya çıkan şok bir gerçekle yeniden sarsılacak. Yapılan DNA testi sonucunda babasının aslında gerçek babası olmadığını öğrenen Eylül, dolayısıyla Feride'yle de kardeş olmadığını anlayacak. Eylül öğrendiklerinin üstüne bir bardak soğuk su içip, yeniden bir intikam planı yapıp, tekrar kötü kadın olacak ve Beni Affet'in 1000. bölümünde hayata sil baştan başlayacak.