Bikiniyle poz veren kadın viral oldu, ama sandığınız sebepten değil

Bikiniyle poz veren kadın viral oldu, ama sandığınız sebepten değil
Bikiniyle poz veren kadın viral oldu, ama sandığınız sebepten değil
Amerikalı bir kadının Facebook'ta paylaştığı bikinili pozu internette paylaşım rekoru kırmaya doğru koşuyor. Ama muhtemelen sandığınız sebepten değil...

RADİKAL - 3 çocuk annesi Rachel Hollis, 21 Mart’ta sahilde çekilmiş bir pozunu paylaştı. Facebook sayfasında paylaştığı pozun bu kadar ilgi göreceğini ise muhtemelen tahmin edememişti.

Hollis o fotoğrafı ve altındaki ilham verici mesajı paylaştığında, her zamanki kadar beğeni toplayacağını düşünmüştü. Ancak fotoğrafıyla ve altında yer alan  ilham verici açıklamasıyla, internette önemli bir etki yaratmayı başardı.

Hollis’in sahilde çektiği fotoğrafta buruşmuş karnı ve fit vücudu görülebiliyordu. Tepki çekebileceğinden bir an bile korkmayan Hollis, gururla verdiği bu pozun altında şu mesajı paylaştı:

“Karnım buruş buruş ama bikini giyiyorum. 3 kocaman bebek taşıdığım için karnım artık düzelmeyecek seviyede kırıştı. Göbek deliğim sarktı… (Ki ben bunun mümkün olduğunu bile bilmiyordum) ve üzerimde de bir bikini var. bikini giydim çünkü vücudumla ve tüm izlerimle gurur duyuyorum. O izler, bebeklerimi taşıdığımı ve bunun ne kadar kutsal bir şey olduğunun göstergesi. Sarkık karnım ise, kilolarımı vermek için ne kadar uğraştığımın kanıtı. Bikini giyiyorum çünkü bu konuda fikri önemli olan tek bir adam var ve o da bu şekilde görünmek için ne kadar çaba harcadığımı biliyor. Aynı adam, benim vücudum kadar seksi bir vücut görmediğini söylüyor. Buna vücudumdaki izler de dahilmiş. Onlar ‘yara’ değil hanımlar. Onlar sadece çizgi ve siz bunları hak ettiniz. Vücudunuzu gururla herkese gösterin! #HollisTatili”

 

I have stretch marks and I wear a bikini. I have a belly that's permanently flabby from carrying three giant babies and...

Posted by The Chic Site on Saturday, March 21, 2015

Fotoğraf ve mesaj o kadar etkili oldu ki, Hollis’in bu paylaşımı yaklaşık 400 bin beğeni aldı.

The Chic Site adlı blogun da yazarı olan, aldığı olumlu tepkilerden memnun olduğunu söylüyor. Amerika ’da çıkan Cosmopolitan dergisine konuşan Hollis, “İnsanlar çok pozitif ve ilham verici şeyler yazdı” diyor.

Umarız bir gün her kadın anne olmanın ‘izlerini’ gururla taşıyabileceğini fark eder ve bu tip paylaşımlarla daha sık karşılaşırız.