Bir geceliğine Harry Potter olun

Bir geceliğine Harry Potter olun
Bir geceliğine Harry Potter olun
Londra'daki bir otel, Hogwarts'ı ayağınıza getirdi...

Son zamanlarda Harry Potter severleri mutlu edecek pek çok haber çıktı. Önce J.K. Rowling Cadılar Bayramı’na özel yeni bir hikâye yazacağını açıkladı. Şimdi de Londra’daki The Georgian House Hotel, Harry Potter temalı odalar yaptığını duyurdu. Bir geceliğine Harry Potter dünyasına adım atmak isteyen Potterkafaları çıldırtacak bir haber…

Londra’da bulunan The Georgian House Hotel, bazı odalarını tıpkı Harry Potter dünyasındaki odalar gibi dekore etti.

Odalar sayvanlı karyolalar, kazanlar, iksir tüpleri ve en önemlisi de büyü kitaplarla donatıldı.

Fotoğraflara bakarak şunu söylemek mümkün: Odalara adımınızı attığınız anda kendinizi Hogwarts’taki Gryffindor yatakhanesinde buluyorsunuz.

Otelin sunduğu Potter ‘ikramları’ yalnızca dekoratif ürünlerle sınırlı da değil. İsteyenler otelin sunduğu, filmde görülen mekânlara yapılan özel bir Londra turuna katılabiliyor.

Otel ziyaretçilerini ayrıca filmin çekildiği Londra’da bulunan Warner Bros Stüdyolarına geziye de götürüyor. Harry Potter otobüsü de bu seçeneklere dâhil.

The Georgian House Hotel’in ortaklarından Serena von der Heyde Independent gazetesine yaptığı açıklamada "The Georgian House Hotel aileleri büyük bir zevkle ağırlarken genç ziyaretçilerinin de eğlenmesini istedi. Misafirlerimiz geldiğinde mumları yakıyoruz ve onlar büyülü odalarına girerken müzik açıyoruz. Bu sayede aileler de çok özel bir deneyim yaşamış oluyorlar” diye konuştu.

Odada kalmanın bedeli birazcık yüksek. 2 kişi, bir gecelik konaklama, kahvaltı dahil, ‘Muggle Turu’yla beraber, 249 pound (yaklaşık 885 TL) veriliyor. Eğer odada çocukla kalacaksanız, çocuk başına fazladan 60 pound (213 TL) ve ekstra yetişkinlerin her biri için de 72 pound (255 TL) ödemeniz gerekiyor.