Bir tatilde başınıza gelebilecek 7 sıkıcı durum

Bir tatilde başınıza gelebilecek 7 sıkıcı durum
Bir tatilde başınıza gelebilecek 7 sıkıcı durum
Yoğun bir çalışma sezonunun ardından hemen herkes dinlendirici bir tatile çıkmak ister. Rağbetin yoğunlaştığı yaz aylarında ise ekonomik tatil yapmak oldukça zor, o yüzden pek çok çalışan tatil planını erken rezervasyonla şimdiden yapmaya çalışıyor. Ancak tatile çıkacaklar için tek sıkıcı durum erken rezervasyon yapmak zorunda olmak değil...

Bir tatilde bavulunuzun kaybolmasından tutun da, tatilde midenizin bozulmasına kadar türlü çeşit bela başınıza gelebilir. Bunların hepsi acı tatlı anılar olarak hatıralarınızda kalacaktır. Ancak bazı şeyler var ki yarattığı sıkıntı bir sonraki sene tatile çıkmaya tövbe ettirebilir. Sizler için erken rezervasyon çılgınlığını yaşayanların ortak sıkıntılarını derledik:

1.     Tadı damakta yer eden kazıklanma hissi

En makbul tatil en ucuz olandır. Bir tatilin bütçesini de belirleyen en demirbaş ödenek de konaklama için harcanandır. Düşünün bir otele gittiniz, süper bir tatil geçiriyorsunuz havuz başında yan odanızdaki otel misafiriyle tanıştınız, hoş beş ediyorsunuz ve aynı odayı aynı koşullarda çok daha ucuza tuttuğunu öğrendiniz… O tatil zehir olur zehir. Faturanıza bakar bakar durursunuz. 

2.     Yitik bir isyan çığlığı

Düşünün tatilinizde bir şeyler ters gitti ve hizmet aldığınız müessese ile ilgili internete bazı yorumlar yazmak istiyorsunuz. Bu yorumlar aynı durumla karşılaşabilecek kişiler için de bir uyarı niteliğinde olabilir. Ancak yorumlarınız silinip duruyor. İsyanınız büyüyor ama sesinizi duyuramıyorsunuz… Yitik bir isyan çığlığı kaybolup gidiyor içinizde. Bir daha tatile çıkası gelmez ki insanın. 

3.     Erken rezervasyona tövbe ettiren fiyat değişiklikleri

Erken rezervasyon her zaman avantajlıdır değil mi? Öyle biliriz hep, ilk rezervasyonu yapan en avantajlı kişi olur zannederiz. Aslında yanlış bir bilgi. Hizmet alacağınız müessese herhangi bir sebeple zaman içerisinde fiyat kırabilir. Düşen fiyatlar erken rezervasyon yapanları zarara sokacak noktalara varabilir. İşte bu durumlarda da “Ne anladık bu işten?” dememek için zor tutar tatilci kendisini. Daha ucuza tatil yapanlar artan paralarını kuma gömerken, size bir bardak soğuk su içmek düşer.

4.     Yanlış anlama sorunu

En büyük sıkıntılardan biri de otellerin verdikleri ilanlarda kurdukları karmaşık cümleleri çözmeye çalışmaktır. Otel havuzumuz var der, otele gidersiniz havuz vardır ama süs havuzudur. Kahvaltımız var der ilanda, bir gidersiniz kahvaltı var ama çaylar hariç denir. Şifre çözücü gelse çözemez o otel ilanlarındaki cümleleri sonunda ne olur tatilci umduğu değil bulduğu tatili yaşar, itiraz edecek merci de bulamaz…

5.      Tur operatörünün köprüyü geçene kadar verdiği hizmet

Şu dünyadaki en mazlum insanlardan biri de tur aracılığıyla tatile çıkmış insan evladıdır. Çünkü genelde tatile çıktıktan sonra, parayı alana kadar her 10 dakikada bir arayıp ilgi alaka gösteren tur operatörünün sesini bir daha duyamaz. Arar ulaşamaz, ulaşsa da cevap alamaz, cevap alır bazen ama derdine derman olmaz. Hayır belki uçağınız düştü ıssız bir adada karaya vurdunuz, zalım operatöre yardım istemek için bile ulaşılmaz! Tatil biter, tur operatörüyle arasında bir kan davası başlar tatilcinin, ömür biter o dava bitmez…

6.     Tatilin safi zarar olması durumu

Tatil sözüm ona bizi rahatlatacaktır değil mi? Ama nerede? Yaptığımız her şey attığımız her adım para. Tatil biter gittiğimiz konakladığımız müesseseleri överiz de överiz ama bir madalya bile takan olmaz. Safi zarar edip bir de üstüne para verdiğimiz müesseselerin bedavadan reklamını da yapmış olarak bir sonraki tatil sezonuna yelken açarız. 

7.     İptal edilemeyen tatil sendromu

Erken rezervasyonunuzu yaparsınız, dünyanın parasını dökersiniz her şey tastamam derken tatil yapacağınız gün kuzeninizin evleneceği tutar. El mahkum gidilecek o düğüne ama nasıl? Rezervasyon yapılmış bir kere, kimse sizin kuzeninizin düğünü mü var diye bakmaz. “Gelirsen gel yap tatilini, gelmezsen düğüne bizden de bir çeyrek götür.” Benzeri bir tavır karşılar sizi, ne tatil iptal olur ne de düğün. Ya düğüne ağlaya ağlaya gidersiniz, ya da tatil dönüşünde artık kuzeniniz sizinle görüşmek istemiyordur. Seçin beğenin alın… Ama hayatınızın en üzgün tatilini geçirmeye hazır olun.

 

Bonus: Peki yok mu çaresi a dostlar?

Tatil her ne kadar adını bile duyunca yüzünüzde güller açtıran bir kelime olsa da işte bu ihtimaller yüzünden hep bir “muhtemel kabus” konumundadır. Gezinomi ise tatilcilere yeni bir tatil anlayışı sunuyor ve bu dertlerin çoğuna çare buluyor. Gezinomi’nin Tatilci Hakları Bildirgesi, şu güne kadar başına gelenlerden sonra “Daha da tatile çıkmam” diyerek yıllık izinlerini biriktirenlere yıllık izin formu dolduracak maddeler içeriyor;

Fiyat Farkı Ödeme Güvencesi

Gezinomi, aynı dönemde bir oteli Gezinomi’ den daha ucuza satın alan misafirine aradaki farkı öder. Misafirimiz en iyi fiyat garantisiyle tatilini geçirir.

Sansürsüz Yorum Güvencesi

Gezinomi’ de hiçbir yorum sansürlenmez, değiştirilmez. Hatta yorum yapan misafirlerimiz puan kazanır, bir sonraki tatilinde puanlarını harcar. Misafirimiz tatilini objektif yorumlara göre seçer.

Erken Rezervasyonda En Avantajlı Fiyat Güvencesi

Misafirimizin erken rezervasyon döneminde aldığı bir otelin fiyatı daha sonra düşerse, aradaki farkı Gezinomi öder.

Basın ve Yayın Hatası Güvencesi

Gezinomi’ deki tüm belgeler ve bilgiler sade ve şeffaf bir dildedir; süslü cümlelerle karmaşık hale getirilmez. Eğer misafirimiz basın ve yayın hatasından kaynaklı bir yanlışlık sonucuna mağdur olursa, bu mağduriyetinden doğan fiyat farkını Gezinomi öder.

Net ve Anlaşılır Bilgi Alma Güvencesi

Gezinomi’ de misafirimiz otel/tur konseptleri hakkında anlaşılır bilgilere ulaşır, terimlerle kafası karışmaz. ‘’Her şey Dahil’’ konsepte ne dahil, yarım pansiyon ne demek, gibi soruların cevaplarını net olarak bulur. Otellerin sadece fiyatlarını değil, istediği tüm detay bilgileri karşılaştırabilir. Gezinomi.com’ a girdiğinde ise tatil satın alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatan ‘’ Gezinomi Tatil Uzmanı ‘’ile karşılanır. Misafirimiz ne satın aldığını bilir.

Soruna Hızlı Müdahale Güvencesi

Gezinomi ‘’ Haklı Müşteri Hattı ‘’ 0850 466 1 666 ile her türlü soruna hızla müdahale etmek için çalışır. Misafirini tatilin başından sonuna kadar takip eder, iletişimini sürdürür.

GeziPara Kullanım Güvencesi

Gezinomi, misafirine online aldığı her tatilinde ve hatta gezinomi.com ‘ da yaptığı yorumlarda bile GeziPara kazandırır, bu puanları misafiri takip etmeden kendisine bildirir; böylece bir sonraki tatilinde avantajlı hale getirir.

Anadolu Sigorta Güvencesi

Gezinomi misafirinin, Anadolu Sigorta güvencesi ve erken rezervasyon sigortası ile tatiline 72 saat kalsa bile koşulsuz olarak tatilini iptal hakkı vardır. Gezinomi, misafirine koşulsuz iptal hakkıyla birlikte ödediği parayı geri ödeme garantisi sunar.

Tüm bu avantajlarla şimdiden tatil planı yapmanın yolu buradan geçiyor.


    Gezinomiaracılığı ile sponsorlu içerik