Bir zamanların emoları şimdi ne yapıyor?

Bir zamanların emoları şimdi ne yapıyor?
Bir zamanların emoları şimdi ne yapıyor?
2000'li yılların başında dünyanın hemen her ülkesindeki gençleri kasıp kavurmuş olan emo akımını benimsemiş gençler, üstünden en az 10 sene geçtikten sonra şimdi neler yaptıklarını ve şu anki görüntülerini paylaşıyorlar.

RADİKAL - Sosyal medya birkaç gündür Reddit’te bir kullanıcının, ‘2000’li yılların emoları, şimdi ne yapıyorsunuz?’ sorusuna gelen fotoğraflı cevaplarla çalkalanıyor. O dönem benimsedikleri tarzlarından vazgeçmeyenler olsa da, görünen o ki o dönem saçlarını yüzlerini örtecek şekilde tarayan ya da rengarenk boyayan, piercingi bir aksesuardan ziyade tarzlarını tamamlayan bir öğe olarak kullanan, siyah kıyafetleri gardıroplarının vazgeçilmezi, hem sert hem de iç dağlayacak kadar duygusal parçaları müzik çalarlarının demir başı ilan edenlerin o eski hallerinden eser kalmamış.

İşte ilk gençlik dönemlerinde emo tarzı benimseyenlerden bazılarının dünleri ve bugünleri:

 

Ergenlik dönemimde tam bir emoydum, Myspace profil sayfamı kişiselleştirirken kodlamaya ilgi duymaya başladım, şimdi tam zamanlı olarak web yazılımcısıyım, dört yaşında da bir çocuğum var.

 

9. sınıftayken ben / 9. Sınıflara öğretmenlik yaparken ben. Lise birinci sınıf öğretmeniyim. Benim gibi olan öğrencilere benim yaptıklarımı yapmamalarını öğretiyorum. Şimdilik iyi gidiyor.

 

Çok zaman geçmiş. Tasarımcı olmaya çalışıyordum, Brand New, Death Cab for Cutie ve Blink 182 dinliyordum. Şimdiyse tasarımcıyım, hala Brand New, Death Cab for Cutie ve Blink 182 dinliyorum, haftaya da baba oluyorum.

 

Çok mutsuz olduğum bu fotoğrafıma bakın. DSLR kamera ile yana bakıp, çok mutsuzmuş pozu takınıp çekmiştim, kolum ağrımıştı. Zor yıllardı arkadaşlar.

28 yaşındayım, şişmanım ve bir ailem var. Kendi evimi aldım, senede 50 bin dolar kazanıyorum ve hayatın keyfini çıkarıyorum.

İçten içe hala emo gibi hissediyorum ve o dönem dinlediklerimi gizli gizli dinliyorum hala. Bileklerimde hala izler var (problem değil) ama 180 derecelik bir dönüş yaşadım ve grafik tasarımcı oldum.

 

Artık bir yetişkinim, bir bankada çalışıyorum, ilk evimi aldım ve kredi ödüyorum. İçten içe hala emo gibi hissediyorum gerçi.

 

27 yaşındayım, bu sene başında ailemi kurdum, 9 gün içinde yeni evime taşınıyorum ve laboratuvar teknisyeni oldum.

Aradan geçen yıllara rağmen tarzlarını koruyanlar da var elbet:

Hala Brand New dinliyorum, Fortune 500'de yönetici koordinatörü olarak çalışıyorum ve bugüne dek 'yalnızca geöiş dönemi' olduğunu düşünmedim, üzgünüm anne!