Bob Marley'in ruhu şad olsun: Esrarlı Dondurma!

Bob Marley'in ruhu şad olsun: Esrarlı Dondurma!
Bob Marley'in ruhu şad olsun: Esrarlı Dondurma!
Geçtiğimiz günlerde kokainli çayla gündeme gelen İtalya'da uyuşturucu maddeler üzerinden dönen olayların ardı arkası kesilecek gibi değil. Bu sefer de esrar aromalı bir dondurmayla gündeme gelen İtalya'da bir garip Bob Marley rüzgarı esiyor...

RADİKAL - İtalya’nın kuzeyindeki Alassio kasabasında, Reggae müziğinin unutulmaz Jamaikalı ismi Bob Marley’e ‘saygı duruşu’ için esrar aromalı dondurma üretildi. Sputniknews'in geçtiği habere göre  Alassio’daki bir dondurmacı ve kenevirin sağlık için faydalı olduğunu savunan yerel Canapa Ligura kurumunun ortak hazırladığı esrarlı dondurmanın sloganı “Tadı iyi, etkisi iyi.” Nitekim üreticilere göre, birkaç gün içinde halkın beğenisine sunulması planlanan dondurmanın içinde yüksek oranda yağ asidi var. Bu da kolesterol, akne, egzama, solunum hastalıkları ve damar sertliği gibi sorun ve hastalıklarla başa çıkmayı kolaylaştırıyor.

Şu ana kadar söz konusu dondurmayı deneyip sosyal medyada deneyimlerini paylaşanların herhangi bir uyuşturucu etkisi hissetmedikleri için hayal kırıklıkları yaşadıklarını aktardıkları görülüyor. Öte yandan bugüne kadar yapılan esrarlı dondurma girişimleri pek başarılı olmadı. İzlanda’da da şubatta kendi esrarlı dondurmalarını yapan bir çift halüsinasyon görmeye başlayınca hastaneye kaldırılmıştı.