Boğa burcuyla muhatap olacakların bilmesi gereken 10 şey

Boğa burcuyla muhatap olacakların bilmesi gereken 10 şey
Boğa burcuyla muhatap olacakların bilmesi gereken 10 şey
Bahar iyiden iyiye yüzümüze gülmeye başladı. Hormonlarımız, hislerimiz içimizi kıpırdatıyor, her an aşık olabilirmiş gibi hissediyoruz. Peki abayı kime yakacağız? Ya karşımıza Boğa burcu biri çıkarsa? Siz siz olun Boğa burcu biriyle muhatap olurken bu listedeki maddelere dikkat edin. Bizden söylemesi.
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Sevmek, sevilmek güzel şey ancak kimi seveceğimizi bazen aklımızla değil yüreğimizle seçiyoruz. Hayatımıza giren kişi hakkında ilk sorduğumuz sorulardan biridir hangi burçtan olduğu. Diyelim ki biriyle tanıştınız ve öğrendiniz ki karşınızdaki Boğa burcuymuş. Bir dakika durun düşünün. Dikkatli ve özenli olmanız gerekiyor. Çünkü karşınızda biraz hassas, biraz takıntılı, biraz da zor biri var. Ama bulup bulabileceğiniz en iyi kalpli vatan evladı aynı zamanda kendisi. Boğa burcuyla muhatap olmak zordur ama merak etmeyin bu listeyle tüm sıkıntılarınızı aşacaksınız. Hazırsanız başlıyoruz. İşte size Boğa burcuyla muhatap olacakların bilmesi gereken 10 şey;


1. Sıkı sıkı tutunun!

Boğalar zor karakterlerdir, bunu bildikleri için de onlara yaklaşmaya gereken kişileri adeta sınavdan geçirirler. Çünkü sonrasında terk edilmek onları çok yaralar. Boğa burcu birine yapıştınız mı o ilk zorlu dönemi atlatana kadar sıkı sıkı tutunun kendisine, sabrın sonu selamettir.

2. Çevrenize dikkat edin

Boğa burcu çok sahiplenicidir. Çevrenizde kötü arkadaşlarınız varsa bir an önce hayatınızdan onları çıkartmanızı tavsiye ederiz. Eğer yapmazsanız, Boğa burcu hayatınıza girdiğinde onları tek tek ayıklar ve kapı dışarı eder. Tabi bu olaylar biraz yıpratıcı olabilir.

3. Atar yapmayın

Siz siz olun Boğa burcuna atar gider yapmayın. Bu tip hareketler Boğa burcu için bir meydan okuma olarak algılanır ve eğer ona tepeden baktığınızı hissederse Boğa burcunun şerrinden korkmak gerekir. Size bir çarpar, aklınızı alır, neye uğradığınızı şaşırırsınız aman dikkat.

4. Ona güvenin

Boğa burcunun en güzel özelliği çok ağır yüklerin altından başarıyla kalkabilmesidir. Boğa burcu birini yıkmak neredeyse imkansızdır. Hayat ona ne kadar ağır yükler yüklerse, hallaç pamuğu gibi kaldırır atar. Sonuna kadar güvenebileceğiniz, sapasağlam biridir. Sırtınızı ona yaslayın ve bir saniye bile şüphe etmeyin.

5. Arkasından iş çevirmeyin

Boğa burcu yapı itibariyle tribünlere oynayan bir karakter değildir. Boğa burcu tribünleri yerinden oynatır! O yüzden sakın ola arkasından iş çevirmeye kalkmayın. "İncilerim dökülmesin" demez alayına isyan eder dünyanın neresinde olursanız olun sizi bulur, onca insan arasından sizi ayıklar, cımbızla çeker ve hesabınızı keser.

6. Boğa'yı terk etmeyin

Bir Boğa ile yola çıkmışsanız, sonuna kadar gideceksiniz. Bu budur. Öyle yarı yolda bırakayım edeyim diyorsanız bilin ki Boğalar organize suç örgütü gibi çalışır, birine yapılan yanlış hepsine yapılmış sayılır. Bir Boğanın öcünü diğeri alır, unutmayın onu bırakırsanız, ardınıza bırakmazlar...

7. Boğaların arasına girmeyin

Boğalar her ne kadar iyi organize olsalar da, ortada bir aşk ve iki rakip Boğa varsa, derhal orayı terk edin. Görüp görebileceğiniz en amansız mücadelenin ortasında kalırsınız. Genelde bu mücadelenin kazananı da olmaz, iki Boğa birbirini tüketir yok eder. Size zaten bir şey kalmaz. İki Boğa arasında olduğunuzu hissediyorsanız, başka bir aşka yelken açın. Ortalık Salihli hemzemin geçidine dönmeden kurtarın kendinizi...

8. Sinirliyse uzakta durun

Boğalar takıntılı ve kırılgan bir yapıya sahip olduklarından, sinirli olduklarında evlat olsalar sevilmezler. Kafaları bir atarsa dengesizleşirler ve piyangonun kime vuracağı belli olmaz yıkar geçerler. Baktınız Boğa sinirili, ufaktan ufaktan voltanızı alın başka gün görüşürsünüz, canınızdan kıymetli değil ya...

9. Boğa kadını 3 kadına bedeldir

Bir Boğa kadını, başka burçlardan 3 kadın gücündedir. Kimse onunla baş edemez. Öyle Aslandır, Terazidir, Oğlaktır geçiniz efendim bunları. Boğa ortama girdiğinde hiçbirinin esamesi okunmaz. Zaten sıtkı sıyrılmış bir Boğa kadınını gördüklerinde diğer kadınlar ardına bakmadan kaçarlar. Eğer birkaç kadını bir şeyden kaçarken görüyorsanız bilin ki bir Boğa kadını vardır peşlerinde.

10. Boğa erkeği affetmez!

Boğa erkekleri her ne kadar uysal gözükseler de kimse onun sabrını sınamaya kalkmasın. Arkadaşız demez, dostuz demez, komşu kızı demez, kardeş gibi büyüdük demez... Sarışın esmer fark etmez Boğa erkeği affetmez. Bu sebeple sakın ola bir Boğa erkeğine hele ki bahar aylarında sübliminal mesaj göndermeyin. Ne Koç gibi otokontrolü vardır, ne Balık gibi safa yatar, ne de Kova gibi prensiplidir. Havada karada her şartta bileti keser.

Bonus: Boğa seçilmez seçer!

Son olarak yukarıda saydıklarımıza ne kadar dikkat ederseniz edin, Boğa burcunu elde etmeniz zordur. İstediğiniz kadar stratejik davranın, istediğiniz kadar usulca yaklaşın Boğa sizi seçmemişse dünya yıkılsa o size yar olmaz. Boğalar seçilmezler, seçerler o yüzden akışına bırakın olayları. O isterse olur zaten...


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  hayat

  ,

  aşk

  ,

  Vatan

  ,

  Kadın

  ,

  Kapı

  ,

  suç

  ,

  komşu

  ,

  karakter

  ,

  ,

  şüphe

  ,

  Kova