Bremen Mızıkacıları'nı kıskandırabilecek bir ekip: Bob ve sevimli ailesi

Bremen Mızıkacıları'nı kıskandırabilecek bir ekip: Bob ve sevimli ailesi
Bremen Mızıkacıları'nı kıskandırabilecek bir ekip: Bob ve sevimli ailesi
Aynı evde yaşayan 3 arkadaşın dostluğu bile kolayca sarsılırken, 8 kuş, 1 hamster ve 1 köpek biz insanları imrendirecek bir dostluğu aynı odada sürdürüyor. Irk ve cinsiyetlerinden ötürü birbirine her türlü ayrımcılığı yapan bizlere de geriye oturup kara kara düşünmek kalıyor. Ama önce biraz görüntülere bakıp tebessüm etmekte fayda var...  
Haber: Naz Melis Zengin / Arşivi

Bir köpek 8 kuş ve 1 hamsterla aynı evde yaşayabilir mi? Söyleyince şaka gibi gelen ya da ilkokulda öğretmenimizin bize hediye ettiği fabllara benzeyen bu masalsı ortam Brezilya Sao Paulo’da gerçekten yaşanıyor! Bob, Golden Retriever cinsi bir köpek ve Brezilya Sao Paulo’da kuş ve hamster dostlarıyla birlikte kalıyor. Instagram sayfasında(@Bob_goldenretriever) 69.000, Facebook sayfasında ise 14.000 takipçisi olan Bob’un bilinirliği gün geçtikçe artıyor.

Ne ilginçtir ki köpekler de tıpkı insanlar gibi farklı karakterlere sahip olabiliyorlar. Mesela Golden Retriever türü diğer köpek türlerinin aksine hoşgörülü ve baş etmesi kolay tür. Düzenli olarak yemek verildiği, egzersiz yaptırıldığı ve veteriner kontrolüne götürüldüğü sürece başka bir ihtiyacı pek olmuyor. Ama Golden Retriever'lar tüm bu dostane tavırlarına rağmen yalnızca insanlarla ve diğer köpeklerle rahat ilişki kurabiliyor. Yani en azından biz böyle biliyorduk. Brezilyalı Bob, bildiğimiz tüm klişeleri yıktı. Bob sahibinin kontrolünde önce 2 kuş, sonra 4-5 kuş derken bugün 8 kuş ve 1 tombul hamsterla birlikte hayat sürmeye başladı. Ve ortaya bizleri güldüren, güldürürken de ders veren bu sevimli görüntüler çıkmış oldu.

İşte Bob ve arkadaşlarının birbirinden sevimli halleri:

1. Herkesin en güzel pozunu vermeye çalıştığı bir aile fotoğrafı 

2. Sevgi sözcüklerine kayıtsız kalınamayan anlardan biri 

3. Bob ve dostlarının sadece arkadaşlıkları insani değil, uyuma şekilleri bile insanlara benzemeye başlamış

4. Bob ve tombul hamster kuşların gönlünü kırmıyor

5. Önceki pozdaki fedakârlık karşılıksız kalmıyor, bu sefer de kuşlar Bob gibi poz veriyor

6. Kampüs günleri..

7. Kostüm partisinde biraz hazırcı davranan kanaryalar

8. Muhabbetten bunalıp kendini müziğe veren Bob

9. Ortam birden “Kavak Yelleri” ne döndü? Aşk, dostluk, ihtiras ve hayaller… 

10. “Çek bunu lise yıllığına koyarız” anları…