Bu ara ortalığı kasıp kavuran 5 tuhaf moda trendi

Bu ara ortalığı kasıp kavuran 5 tuhaf moda trendi
Bu ara ortalığı kasıp kavuran 5 tuhaf moda trendi
Moda ile ilgili ne düşünürsünüz bilemeyiz ama tüm dünyanın aynı anda kafa yorduğu, ucunu yakaladığımızı düşündüğümüz an değişmiş olduğunu fark ettiğimiz alanlardan biri olduğu kesin. Tarih boyunca incelenip, özellikleri ve değişimi hakkında yüzlerce kitap yazılan moda trendleri ise teknolojinin ve çok fazla şeye daha kolay erişebilir durumda olmamızın rüzgarını da ardına alıp bugün görenlere 'bu da ne böyle?' dedirten hallerde karşımıza çıkabiliyor.

RADİKAL - İster modayı yakından takip eden biri olun isterseniz hayatının hiçbir döneminde bu işlere hiç bulaşmamış biri, bu sektör bazen hepimizin kafasını karıştıracak kadar tuhaf şeyler çıkartabiliyor karşımıza. Hayır, şu dönüp dolaşıp hayatımızda bir yer bulan İspanyol paça ya da yüksek belli pantolonlardan bahsetmiyoruz. Sosyal mecraların kullanım amacı ve yoğunluğu arttıkça yayılmaz hızları da artan, dünyanın bir tarafından akıllara durgunluk veren moda akımları aslında bahsettiğimiz. Herkesin hayatına kimse karışamaz, biliyoruz ama biri de çıkıp şu 4 trendin neden ortaya çıktığını anlatırsa sahiden mutlu oluruz.

Sakal Süslemece

Geçtiğimiz seneden beri, özellikle Amerika ’daki sakallı beyler arasında oldukça yaygın olan sakalları çiçekle süsleme modasının yalnızca fotoğraf çekimlerinde yaygın olduğunu düşünüyorduk ama Instagram’da yaptığımız kısa bir #flowerbeards aramasından sonra pek de öyle olmadığını gördük. Hatta çiçeklerle hızını alamayanlar sakal dekorasyonu olarak nitelendirebileceğimiz daha büyük çaplı işlere de girmişler. 

 

 

Balon tırnaklar

Bu tırnak süsleme işini çok abarttılar diyorduk ki balon tırnakları gördük. Güzel mi değil mi diye düşünmeden önce insan ister istemez nasıl yapıldığını düşünüyor. Bonibonların tırnak üstüne yerleştirilmesiyle oluştuğunu sandığımız ama akrilik boya ile yapıldığını öğrendiğimizde yanıldığımızı anladığımız bu tırnaklara sahip olmak hiç de ucuz değilmiş. Yani o konsept ojeler, çılgın takma tırnaklar falan artık hikaye, dikkati tırnaklara çekmek için artık manikürden fazlası gerekiyor sanırız.

Kalp şeklinde kâküller

Bu kâkül mevzusunu bir türlü çözmedik. Heves edip kestirsen uzatırken çektiğin çile ayrı dert, kâküllü kalmaya devam etsen iki haftada bir kuaförün yolunu aşındırmak zorunda kalmak ayrı dert. Bu yetmezmiş gibi Güney Koreli kadın arkadaşlarımız da bir de kâkülleri kalp haline getirmeye karar verip birer selfie çekmişler, korktuğumuz olmuş ve bu da moda haline gelmiş. Hakkını vermek lazım sevimli görünüyor ama neden? Ne gerek var?

 

 

Sakal boyamaca

Bu ara yaptırmayanı dövdükleri parlak renkli boyalardan beyler de nasibini almış. Hatta görmüş ve artırmışlar; hem saçlarını hem de sakallarını bu göz alıcı renklere boyayan erkeklerin sayısı da hiç azımsanacak gibi değil.

Akşamdan kalma makyajı

Bunun hakkında biraz konuşmamız lazım diye düşünüyoruz. Değil akşamdan kalmalık, az uyduğumuz zaman bile gözaltı torbalarımızın, yüzümüzdeki şişliğin bile bizi ziyadesiyle rahatsız edebildiği durumlara alışıkken neden öyle görünmek için çaba harcamak isteyelim ki? Ha biz istemiyoruz ama isteyen bir güruh olmuş ve helal olsun, bunu bir moda akımına döndürmeyi de başarmışlar. Japonya ve Kore’de yaşayanlara selam olsun tabii ama biz almayalım, teşekkürler.

'Akşamdan kalma' makyajı moda oldu!

Sakalının kestiği yarısını böyle tamamladı!