Bu kış hayatımıza girecek 7 yeni yabancı dizi

Bu kış hayatımıza girecek 7 yeni yabancı dizi
Bu kış hayatımıza girecek 7 yeni yabancı dizi
Kış mevsimi genelde evlere kapandığımız, televizyon karşısında pineklediğimiz aylar olarak hafızalarımızda yer eder. Peki ne izliyoruz televizyonda? Elbette ki diziler, son dönemlerde pek çok yabancı dizinin de internet ortamından takip edilmesi büyük bir dizi tutkunu kitle yarattı. Biz de dizisi bitenlere, dizisinden bıkanlara bu kış yayınlanmaya başlayacak dizileri derledik...
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Şeytanlar, uzaylılar ve süper kahramanlar... Artık yeni dizilerin neredeyse tamamı bu eksende gelişiyor. Dizi izleyicileri sıradan senaryolardan sıkıldılar mıdır nedir, artık tüm diziler illa fantastik öğeler içeriyor. İyi de oluyor aslında çünkü sıradan senaryoları yerli yapımlarda yeteri kadar görüyor ve boğuluyoruz. Sizler için bu kış sizi televizyonun karşısına zımbalayacak 7 yeni diziyi mercek altına aldık.

1. South Of Hell

South Of Hell son dönemde popüler olan korku/gerilim türünde bir yapım. İçindeki şeytandan kurtulmaya çalışan bir kadının başından geçenleri konu alan dizi sekiz bölümlük bir deneme sezonuyla karşımıza çıkacak. Tutması halinde devamı gelecek olan projenin başrolünde Mena Suvari bulunuyor. Suvari'yi ülkemizde American Beauty ve American Pie gibi yapımlardan tanıyoruz. Suvari dizide Maria Abascal adlı bir şeytan avcısını canlandırıyor.

2. Jessica Jones

Jessica Jones adlı dizi eski bir süper kahramanın hayatını yeniden düzenlemeye çalışmasını konu alıyor. Jessica Jones doğaüstü yeteneklere sahip bir özel dedektif olarak karşımıza çıkacak. Jones'un sahip olduğu güçleri bilen tek kişi olan ve onun düşünceleri kontrol edebilen ezeli düşmanıyla mücadelesi bizi haftalarca sürükleyecek. Dizide Jessica Jones karakterini Krysten Ritter canlandırıyor. Ritter'i bir başka Marvel bağlantılı süper kahraman dizisi olan The Defenders'ta da izliyor olacağız. O yüzden Jessica Jones dizisini izleyecekler sonraki sezonları başka bir diziyle bağlantılı olarak izlemek durumunda kalabilirler...

3. Childhood's End

Childhood's End, yeni sezonda bilim kurgu sevenler için farklı bir soluk olacağa benziyor. Dünyayı kontrol altına alan bir uzaylı ırkının insanlığı yeni bir çağa taşımasını konu alan dizide en son Taht Oyunları'nda izlediğimiz Charles Danse, uzaylıların ele geçirdiği bir insan bedeni olan Karellen'i canlandırıyor. 6 bölümlük bir deneme sezonuyla ekranlara gelecek olan Childhood's End, daha önce benzerlerini gördüğümüz bir senaryoya farklı bir açıdan bakıyor. Yapım aynı zamanda bir edebiyat uyarlaması.

4. The Expanse

Yine bir bilim kurgu çalışması olan The Expanse'da ise Mars'ta yaşayan bir insan topluluğunun Dünya ile mücadelesini konu alıyor. Kalabalık bir kadrosu olan The Expanse'da Thomas Jane başrolü üstleniyor.

5. Lucifer

Adından da anlaşılacağı üzere yine şeytan teması üzerinde duran Lucifer'da, bir şeytanın günümüz dünyasındaki mücadelesi anlatılıyor. Esprili bir dile sahip olan Lucifer'da fantastik öğeler, polisiye bir macera ile harmanlanıyor. Başrolde Tom Ellis yer alıyor.

6. The Shannara Chronicles

Yapımını MTV'nin üstlendiği fantastik macera türündeki Shannara Günlükleri'nde dört farklı dünyanın birbiriye savaştığı epik bir macera konu olarak alınmış. Bir edebiyat uyarlaması olan The Shannara Chronicles'ta genç bir oyuncu kadrosu var ve bunlar arasında Ivana Baquero dikkat çeken bir isim.

7. Colony

Dünyayı istila eden güçlerin kolonileştirdiği insanlığın var olma mücadelesi içerisinde tam bir distopyayı anlatan Colony'de, oğullarının kötü güçlerin eline geçmesini engellemeye çalışan bir aileyi izliyor olacağız. Oldukça iddialı olan yapımın başrollerinde Lost ile hatırlayacağımız Josh Holloway ve Walking Dead'den akıllarımıza kazınan Sarah Wayne Callies oynuyor.