Bu Tarz Oğlum: Küçük çocukları seçiyor, anneler giyiyor

Bu Tarz Oğlum: Küçük çocukları seçiyor, anneler giyiyor
Bu Tarz Oğlum: Küçük çocukları seçiyor, anneler giyiyor
ABD'de bir anne, oğlunun kendisi için 'stylistlik' yapmasını istedi ve sosyal medyada bir akımın öncüsü oldu.

ABD ’nin Arizona eyaletinde yaşayan Summer Bellessa, iki çocuk annesi bir genç kadın . Eskiden modellik yapan Bellessa, 1 hafta boyunca 3 yaşındaki oğlunun seçtiği kıyafetleri giydi ve Instagram’da yeni bir akımın da öncüsü oldu. 1 hafta boyunca küçük oğlu Rockwell’in seçtiği kıyafetleri giyen ve fotoğrafları #ToddlerStylist hashtagi ile paylaşan genç kadın, başka annelere de ilham kaynağı oldu.


The Girls With Glasses Show’un kurucusu olan Summer Bellesssa yaşadıklarını BuzzFeed News’a anlattı:
“Anne olarak ne yapmaları, ne giymeleri hatta nasıl oturmaları gerektiğini hep ben onlara söylüyorum. Düşündüm ki küçük çocuğumun bana ne yapmam gerektiğini söylemesi çok eğlenceli olabilirdi.”

 

I told them I was going to take a picture and this is what they did. #littlehams #motherhood (sweaters from @boden_clothing)

Summer Bellessa (@summerbellessa) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (8 Ara 2014, 09:05 PST)

 

Rockwell ve 2 yaşındaki kardeşi Phoenix
“Bunun üzerine Rockwell hemen işe koyuldu. Tıpkı benim ona yaptığım gibi o da benim için iyi seçimler yaptığından emin olmak istedi.” diyen Bellessa oğlunun yaptığı seçimler karşısında çok şaşırdı.

Summer Bellessa oğlunun onun için hazırladığı takımlar arasında en çok Mickey’li olanı sevdiğini söyledi.

Kombin yaparken ufak tefek sıkıntılar yaşasa da, annesi Rockwell’in bir araya getirdiği kıyafetlerin birkaç değişiklik sonucunda giyilebilir olduğunu belirtti. Tüm baskıyı kendi kendimize yarattığımızı düşünen genç kadın, oğlunun tercihi üzerine iki gün boyunca birbirinden farklı ayakkabılar giydiğini, ancak bunu kimsenin fark etmediğini söyledi.Bellessa, oğlunun kombin sürecini şöyle anlatıyor: “Rockwell her zaman ilk gördüğü şeyi alıp bir düşünme sürecinden sonra diğerleriyle eşleştiriyor. Örneğin; ona göre çiçekli bir elbiseyi çiçekli bir çorap ile giymelisiniz. Kafasının nasıl çalıştığını görmek beni mutlu ediyor. Hazırladığı kıyafetten tereddüt ettiğim bir gün bir kadın beni yolda durdurup çoraplarımın çok güzel olduğunu söyledi. ”

Diğer annelere de ilham kaynağı olan genç kadın, yarattığı hashtag’in anneleri daha eğlenceli bir hale getirdiği için kendisini çok iyi hissettiğini söylüyor.


Bellessa başka anneleri de etkilediği için oldukça mutlu olduğunu söyleyerek,  “Pek çoğumuzun zor işleri var. Gün içinde kahkaha atmamızı sağlayacak bir şey yapabildiysem, ne mutlu bana...” diye konuştu.

 

I hardly ever get out of the house, but when I do, my #toddlerstylist dresses me. Naturally, we match.

Elyse Beard (@elysebeard) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (5 Şub 2015, 11:34 PST)

 

Pek çok annenin de eğlenceli bir gün geçirmesini sağlayan Bellessa yaptığı şeyin çocuğuna ve kendisine iyi geldiğini söyleyerek, “insan kendini çok da ciddiye almamalı” diye konuştu.


Çeviri: Öykü Çetin / Radikal