Bu yazın en moda rengi: Çilek Pembesi!

Bu yazın en moda rengi: Çilek Pembesi!
Bu yazın en moda rengi: Çilek Pembesi!
Yaz dizileri bu sene ekranlara oldukça iddialı kadrolarla ve romantik komedi türüne ağırlık vermiş şekilde ekrana geliyor. Bu yapımlar arasında daha ilk bölümünden oldukça geniş bir hayran kitlesi yaratmayı başaran Çilek Kokusu'nu N'oluyo.tv'den Nida Fındık sizler için mercek altına aldı...

“Bu diziler hep ergenler yüzünden tutuyor!” demeden önce dediklerime bir kulak vermenizi öneririm. Malumunuz yaz geldi, her ne kadar bir kısmımız sürekli serin havada yaşamak istese de “Yaz geldi, oleey!” diyen kitlenin de sanırım farkındasınızdır. İnsan, okul ya da boş döneminde denize gidip, kendini sahile atınca hayat daha pembe görünebiliyor. İşte tam bu noktada Çilek Kokusu dizisinin başarısına şaşırmak anlamsız oluyor. Çünkü evde otururken “Ya keşke benim de olsa!” diye hayıflanacağınız her şey bu dizide var. Deniz, sahil, lüks otellerde keyif ve şans!

Sizce bu yaz hangi dizinin güzeli ekranlara damga vuracak?
 

Benim romantik-komedilere mesafem vardır, gönlümümde çok özel bir yer tutmazlar. Ya da o kadar fazla karanlık iş izledim ki “Bu ne yahu, çoluk çocuk işi!” der kıvama geldim. Ama kitlenin çoğunluğu televizyonları saran “romantik-komedi” istilasından memnun. İşin içine bir de güzel insanlar girince gerçekten çilekli pasta gibi tadından yenmez oluyor. Demet Özdemir, Yusuf Çim ve Ekin Mert Daymaz da güzel insanlar… Kaldı ki Demet Özdemir’in Sana Bir Sır Vereceğim zamanından gelen müthiş bir hayran kitlesi de var. İzlediğimiz ilk bölümde senaryonun güzelliğinden öte üçünün güzelliğini bol bol gördük. Şikayetçi miyiz? Asla! Gerçi erkek bedeni üzerinden yapılan bu şekillendirme kadın bedeni üzerinen yapılsa ortalık ayağa kalkardı ama son günlerin modasının Güneşi Beklerken’den öğrendiğimiz “Kas Hayvanı” modası olduğunu düşünürsek buna da pek itiraz eden olmayacağını anlayabiliriz. (Kas yapmayan abilerimiz biraz duruma sinirlenebilir, anlayış göstermek lazım!)

Unutmadan, kulağa hoş gelen jenerik müziğini de Çilek Kokusu’nun başarı puanına eklemek lazım. Esin İris’in güzel sesiyle can verdiği şarkı yine “ergenlerin” fazlasıyla beğenisini kazandı. Şarkının sözlerinde de çok ciddi bir yönlendirme var, mükemmel olma olduğun gibi ol! Şarkı sözünde ne mi diyor? 

“Tarih bizi yazmasın
Mükemmel olmasın
Benim kalbim her şeye yeter
Bir mucize sunmasın
Hep adil olmasın
Hayat bu inanmaya değer”

Hala dizide N’oluyo anlatmadığımın farkındayım. Kızımız Aslı nadide ve masum bir çiçek gibi hayatına devam etmeye çalışırken elindeki güzelim ve oldukça lezzetli görünen çilekli pastaya Burak’ın çarpması ile hem hayatı hem hayalleri değişir. Kendilerini çeşitli tesadüfler sonucu Bodrum’da bulan Aslı-Burak ikilisinin yanında Burak’ın kuzeni Volkan ve Aslı’nın arkadaşı Gonca var. Kızlar otelde çalışmak niyetinde, beyler ise otelin sahibi. Sonrasını tahmin edersiniz; türlü sakarlıklar, beklenmedik olaylar ve bol bol öpücük var. Ha bir de Burak’ın aşırı hırslı ve kıskanç ama aklı biraz kıt nişanlısı Çağla var. O şimdilik Çeşme’de ama hikayeye dahil olması çok vakit almaz.

Çilek Kokusu yayın hayatına oldukça iyi bir konuşulma (sosyal medya) ve TNS reytingi ile başladı. Bir diğer romantik-komedi dizisi, fenomen haline gelmiş Kiraz Mevsimi gibi bu başarıyı kış mevsimine taşır mı? Onu da bekleyip göreceğiz. Şu bir gerçek ki formül bu, içine beklenmedik bir durum girmezse Çilek Kokusu yaz aylarında da tazeliğini korur, kışa yenik düşmez.

Kaynak: N'oluyo.tv