Bütün Facebook arkadaşlarına kahve ısmarlayacak!

Bütün Facebook arkadaşlarına kahve ısmarlayacak!
Bütün Facebook arkadaşlarına kahve ısmarlayacak!
Hayatımıza olan etkisi gittikçe artan sosyal medya kimilerine yeni uğraşlar kazandırıyor. Bu kişilerden biri de bütün Facebook arkadaşlarıyla kahve içmeyi kafasına koyan Avusturalyalı Matt Kulesza.

28 yaşındaki genç adam ‘1000+ Kahve ’ olarak adlandırdığı projesinde insanlarla sosyalleşmeyi onları hatırlamayı ve arkadaşlarını daha yakından tanımayı hedeflediğini söylüyor. Kişisel bloğunda ise aşağıdaki açıklama yer alıyor:

“Önümüzdeki 3 yıl boyunca Facebook ’taki 1.088 arkadaşımın hepsiyle bire bir kahve içeceğim” diyor ve ekliyor “Gerçek hayatta 1.000 tane arkadaşım olmadığı ortada, bu projeyle gerçekte nasıl olduklarını görmeyi ve onları yakından tanımayı planlıyorum.”

Neredeyse her türlü ilişkinin sanallaştığı bu dönemde böyle bir projeyi hayata geçirmeye çalışmak Kulesza’yı zorlayacak gibi görünüyor. Her buluşmasını bloğuna yazan ve fotoğraflarla destekleyen Kulesza arkadaşlarının ne kadar değiştiğini görmeyi sevdiğini belirtiyor. En son 10 yıldır görüşmediği lise arkadaşı Balraj Sokhi ile buluşan genç adam “İlk fark ettiğim şey lise arkadaşımın değişen aksanıydı, 10 yıl önce Hint aksanıyla konuşuyordu ama şimdi tam bir Avusturalyalı gibi konuşuyor” dedi.

Bu projenin herkesin hayatını değiştireceğine inanan Matt Kulesza bu sayede telefonumuzu elimizden bırakıp  insanlarla iletişime geçebilmemizi istiyor. Üniversitede okutmanı beklerken herkesin sadece telefonuyla ilgilenmesini garip bulduğunu dile getiren Kulesza geçen ay başladığı projesi kapsamında tam 29 arkadaşıyla kahve içti. Matt Kulesza her hafta en az 5 kişiyle görüşürse 2018 yılında tam 1.088 arkadaşıyla görüşmüş olacak. 


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Kahve

  ,

  genç

  ,

  açıklama