Bütün komşuları onun için seferber oldu

Bütün komşuları onun için seferber oldu
Bütün komşuları onun için seferber oldu
Beş senedir beyin kanseriyle mücadele eden Evan için doktorlarının iyi haberleri yoktu. Tümörde büyüme saptayan doktorlar ailesine durumu anlatınca, Evan'ın muhtemelen göremeyeceği yeni yıl kutlamasını ailesi erkene almaya karar verdi. Dahası, kutlamada yalnız da değillerdi: yaşadıkları bölge olan St. George'daki herkes küçük Evan için erken yeni yıl kutlamasına katıldı.

RADİKAL - 7 yaşındaki Evan Wellwood’un, beş senedir mücadele ettiği beyin kanserine yenik düşme ihtimali doktorlar tarafından ailesine söylenince, küçük çocuğun annesi Shelly Wellwood oğlunun son bir noel daha kutlayabilmesi için gereken hazırlıkları yapmaya başladı. Erken kutlama organizasyonu için Facebook ’ta da bir etkinlik sayfası açıldı ve kitlesel fonlama başlatıldı.

Daha sonra ailenin hiç beklemediği bir şey oldu. ‘St.George’ta Erken Noel’ isimli Facebook etkinliği, Perşembe akşamı olduğunda 3.100 katılımcıya ulaşmıştı. Kutlama için açılan fonda da 14.000 dolar birikmişti. Bütün St.George, küçük Evan’ın kutlayacağı muhtemelen son noel için seferber olmuştu.

CBC’deki Metro Morning programına katılan anne Shelly Wellwood, yaşadığı yerdeki insanların bu katılımını, ‘Bunu tarif edebilecek bir kelime yok. Evan için her zaman dua eden ve onun yanında olan bir sürü kişi vardı, şimdiyse ailesi giderek büyüyor…  St. George’da yaşamayanlar bile bize ulaşıp ona mutlu noeller diliyorlar, gerçekten inanılmaz. Günün sonunda bana dayanma gücü veren şey bu insanlar ve onlardan gelen mesajlar…’ diyerek anlattı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü ise St.George’da Evan için hazırlanan göz kamaştırıcı noel kutlaması gerçekleştirildi. Kutlamaya katılamayanlar evlerini süsleyerek Evan için düzenlenen kutlamaya destek verdiler.

Olayın yerel basın kadar dünya basınında da yer bulması, etkinliğin Facebook sayfasının dünyanın dört bir yanından pek çok kişinin sayfayı ziyaret ederek Evan’a geçmiş olsun ve mutlu noeller dileklerini iletmesine sebep oldu. Kutlama yerel ir televizyon kanalından da canlı olarak yayınlandı.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Dünya

  ,

  Noel

  ,

  Metro

  ,

  zaman

  ,

  perşembe

  ,

  beyin