Büyü mü, uzaylılar mı, telekinezi mi? Burak'ın şutuna ne oldu?

Büyü mü, uzaylılar mı, telekinezi mi? Burak'ın şutuna ne oldu?
Büyü mü, uzaylılar mı, telekinezi mi? Burak'ın şutuna ne oldu?
Bir Fenerbahçe Galatasaray derbisi daha acısıyla tatlısıyla geride kaldı. Kadıköy'de beklenildiği üzere yine Fenerbahçe galip gelerek, Galatasaray'ın yıllardır şeytanın bacağını kıramadığı makus talihini sürdürdü. Ancak maçta öyle bir an yaşandı ki, sosyal medya ve spor çevreleri hala daha konuya bir açıklık getiremedi. Maçın henüz başında 10. dakikada Burak'ın, Volkan'ın üstünden aşırttığı top deyim yerindeyse havada sekti ve mutlak bir gol kaçtı. Peki ne oldu Burak'ın çektiği şuta?
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Şimdi Saadettin Teksoy olsa da şu işin bir aslını araştırsa dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak Saadettin ağabeyimiz uzun zamandır bu işlerden elini eteğini çektiğinden ötürü iş başa düştü... Kimisi olayı uzaylılardan bildi, kimisi Aziz Yıldırım'ın büyü yaptırdığını düşündü, Ahmet Çakar stadın perili olduğunu iddia etti. Ortalık bir karıştı ki sormayın. İşin aslını araştırmak isterken çok garip şeylerle de karşılaştık. Olayı tamamen sizin yorumlarınıza bırakmak suretiyle konuyu bir ele aldık.

1. Önce "Oynatalım Uğur'cuğum"

Şimdi tarafsızca önce pozisyonu izleyelim... Evet tartışmasız bir şekilde top havada sekiyor. Sekiyor ama nedir nedendir? Bir top havada seker mi? Açıkçası çok ters bir rüzgar esmediği sürece meşin bir futbol topunun havada sekmesi imkansızdır. Bakkal topu olarak tabir ettiğimiz plastik toplar havada 3'lü salto bile yapabilir ancak meşin top zaten bu tip durumlar yaşanmaması için icat edilmiş bir merettir. Burak'ın şutu normal şartlarda Hagi'nin zamanında Dortmund'a attığı gol gibi aniden inişe geçebilir ancak havadayken tekrar yükselmesi, ancak şutun destursuz bir şekilde mezarlık yakınında çekilmesi halinde yaşanacak bir durumdur. Eğriye eğri doğruya doğru... Hukuki sebeplerden pozisyondaki top misali, bu yazımız da "havada sekmesin" diye video olarak veremiyoruz, merak edenler çeşitli kaynaklardan izleyebilirler. Temsili fotoğrafımız orjinalin aslını yansıtmaktadır.

2. Ahmet Hoca'm sen söyle

Şimdi has Türk erkeğinin en büyük eğlencesi olan Beyaz Futbol'da bu pozisyonun yorumlanmasını bir izleyelim, işin rengi belirgin olsun.

3. Fenerbahçe ve büyü olayı

Açıkçası Fenerbahçe ve stadındaki büyü iddiaları da ilk değil. Daha önce de Fenerbahçe stadında bir takım büyü çalışmaları olduğu çeşitli spor programlarına çıkmış ve bu durum da tribünlerde ilginç pankartlar açılmasına sebep olmuştu.

Peki ne olmuştu Şükrü Saraçoğlu'nda? Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'na yapılan büyüyü çözdüğü iddiasıyla gündeme gelen Medyum Ayten Gürışık, İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına getirildiği sırada basın mensuplarına ilginç açıklamalarda bulunmuştu: 'Ben bunları söyleyince suçlu duruma düşüyorum. Söylemezsem, o zaman milletin canına bir şeyler olursa ne olacak? Ben 'Seda Sayan ayrılacak' dedim o bile çıktı. Ben bunları söyleyerek insanlara iyilik yapıyorum. Ben Fenerbahçe Stadı'na da kendim girmedim. Mürşit Erhan sayesinde girdim. Tek başıma zaten oraya girmem mümkün değil. Ben büyü yapmadım, yapılan büyüyü bozdum' diye konuşmuştu.

Medyum Ayten'in anlattıklarına göre Fenerbahçe stadındaki büyü bozma çalışmaları sırasında sahaya idrardan sirkeye, zemzem suyundan artık aklınıza ne gelirse pek çok garip sıvı dökülmüştü. Hatta bununla da kalınmamış, tavşan ayağı at nalı gibi cisimler de toprağa gömülmüştü.

4. Diğer ihtimaller?

Ortaya atılan ilk iddia meşin yuvarlağın, koreografi için kullanılan bir tele çarptığı yönündeydi. Ancak bu iddia mümkün değildi. Çünkü koreografi ilk yarıda Muslera’nın koruduğu kalenin arkasında yapılmıştı. Bu durumda akla gelen bir iddia da Burak'ın çektiği şutun, görünmez bir dünya dışı uzay aracına çarpıp auta gittiği yönünde oldu. Uzaylılar maçı mı izliyordu? Neden olmasın Dünya derbisi denince ilgilerini çekmiş olamaz mı?

5. Hayalet ya da?

Bir diğer ihtimalde Fenerbaçe fanatiği rahmetli bir seyircinin hayaletinin olaya müdahil olmuş olabileceği yönünde ancak aynı hayaletin Fenerbahçe'nin kaçan o kadar golünde etkili olamaması da kafa karıştırıyor. Peki ya telekinezi? Öyle ya Yiğit Bulut bile telekinezi yöntemiyle Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenleneceğini iddia etmişti. Pekala biri de tribünlerden telekinezi ile topun istikametini değiştirmiş olamaz mı? Yoksa Aziz Yıldırım! Aman Allah'ım! Yorum sizin...