Çekici olmak ya da olamamak işte bütün mesele bu!

Çekici olmak ya da olamamak işte bütün mesele bu!
Çekici olmak ya da olamamak işte bütün mesele bu!
Siz deyin Tunç Çağında biz diyelim Bronz Devrinde insanoğlu karşı cinsi üretkenliğine göre değerlendirdi. Biz diyelim Kavimler Göçünde siz deyin Ortaçağda bu sefer güzellik bir kıstas oldu. Sonra Alain Delon ve Brooke Shields geldi ve çekicilik icat oldu. Peki karşı cinsi çekici yapan şey nedir? Özel hayatınızın kılcal damarlarını açan Poltio sizler için bu dosyayı araladı.

İlginçtir www.poltio.com üzerinde yapılan "Erkekleri en çekici gösteren hareket hangisi?" başlıklı anketin sonuçları arasında, sakalı kaşımak, kravatı düzeltmek gibi minik ama fark yaratan hareketler vardı. Ancak 10.000'e yakın kadının verdiği yanıtlara göre ilk üç öyle bir oluştu ki, aklınız almaz. Anlaşılan o ki erkeklerin bilinçli olmadan yaptıkları bazı hareketler, kadınlar tarafından oldukça seksi bulunuyor. Bir erkeği çekici yapan, çekici olmaya uğraşması değil, farkında olmadan yaptığı hareketlermiş heyhat! Kasım kasım kasılan, şekillerden şekillere koşan erkekler günün sonunda çekici değil, maymun klasmanında değerlendiriliyor. Peki kadınlar hangi hareketleri çekici buluyor. İşte 10.000 kadının ilk üçe koyduğu o hareketler, infografiğimize bir bakalım;

3 numara: Gömlek kollarını kıvırmak

O bir klasik. Tüm klasikler gibi her zaman güvenebileceğiniz bir kurtarıcı. En hımbılı bile cool gösterebilecek basit ama etkili bir numara. Kadınların yüzde 16’sı da öyle düşünüyor, tatava yapmıyor, kolları kıvrılmış gömleğe seksi damgasını vurup geçiyor. "Erkek adam kıvırmaz" demeyin. Günümüzde pek çok kadın derneği kısa kollu gömleklerin imha edilmesi için yoğun bir çalışma içerisinde!

 

Yalnız beylerin dikkat etmesi gereken nokta gömlek seçimi. Kollarını kıvıracağınız gömlek hafif dar olsun, hatta üzerinize otursun. Zira göbeği saklasın diye giyeceğiniz iki beden büyük gömleğin bir de kollarını kıvırırsanız İbrahim Tatlıses’in açtığı yoldan arabesk dünyasına hızlı bir giriş yapma ihtimaliniz var. Ama her şeyin yeri ayrı, çiğ köfte yoğuran bir erkeğin de üstüne slim fit gömlek yakışmaz. Orada "İbo Stayla"nın borusu öter.

 

2 numara: Konuşurken kapıya yaslanmak

O, hayatı romantik komedi tadında yaşamak isteyen her kadının rüyalarını süsleyen erkek. Sonu kır düğünü ile taçlanacak bir ilişkinin hayalini kuran çoğu kadın için senaryodaki açılış sahnesi aşağı yukarı böyle bir şey. Hayatınız konuşacak bir kadın olmasa bile siz kapıya yaslanın. Bir süre sonra karşınızda size hayranlıkla bakan bir kadının kendiliğinden oluştuğunu şaşırarak göreceksiniz. Biz de yüzde 20’nin yalancısıyız.

1 numara: Göz teması kurmak

Kadınlar yıllardır “beni dinleyen erkek istiyorum” dedi anlamadınız. “Beni anlasın” dedi yine uyanmadınız. Biri konuşurken gözlerinin içine baktığınızda onu önemsediğinizi, dinlediğinizi, söylediklerini beğendiğinizi gösterirsiniz. Burada belgeleri ile konuşuyoruz. Yüzde 40’a göre erkeklerin yapabileceği en çekici hareket konuşurken gözleri içine bakmak. Bakışınızı mükemmelleştirene kadar duyacağınız “ne bakıyorsun be salak”lar moralinizi bozmasın. İşyerinde arkanızdan yapılacak “Mehmet’ten çok husursuz oluyorum, sapık gibi dik dik bakıyor” konuşmaları da bu zorlu yolun aşılması gereken engellerinden. Olur öyle.


Hep erkeklerden bahsettik. Yeni konu için şimdi de kadınları çekici kılan hareketleri oylayalım. Sizce hangisi?