Çeyiz sergilemenin modern yöntemiyle tanışın: yeni gelin evleri sayfaları

Çeyiz sergilemenin modern yöntemiyle tanışın: yeni gelin evleri sayfaları
Çeyiz sergilemenin modern yöntemiyle tanışın: yeni gelin evleri sayfaları
Teknoloji hayatımıza girmeye başladıkça kendi eğlencemizi kendimiz üretir olduk. Bunun son örneklerinden biri de "yeni gelin evleri" sayfası oldu. 163 binin üstünde takipçisi olan sayfa evlerinin fotoğraflarını çekip kullanıcılara paylaşan gelinlere hitap ediyor. Çiçekli oturma grupları, dantelli TV üniteleri, nerede kullanılacağı anlaşılamayan çeyizler... Gelinlerin anlaşılamayan konseptlerine hayret edeceksiniz.
Haber: Naz Melis Zengin / Arşivi

Televizyonlardaki dekorasyon programlarını hepimiz biliriz. Konuyu gerçekten bildiğine inanan bir sunucu ve ekibi tamamen temiz duygularla bir evi ya da odayı baştan yaratır, aile sakinlerini göz bandıyla içeri sokar. Evin annesi “bu mu iyi olan şimdi” bakışıyla ekibi tebrik eder. Ailenin diğer üyeleri “tüm zevksizliğimizi ülke gördü, sonucunda bu mu çıktı” diyerek abartısız sevinçleriyle anneye eşlik eder. Ekip de iyi bir şey yaptığını düşünerek teşekkürlerini sponsora bırakır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte halk, yönetimi başkalarının elinde olan içerikleri de teker teker itmeye başladı. İnsanlar sosyal medya hesapları üzerinden birkaç saniye içinde binlerce insana ulaşabilmeyi başardı. Sizce bu nimetleri bulan Türk insanı meydanı boş mu bırakır? Elbette en güzel geleneklerini teknolojiye yeniden adapte eder ve eğlencesine devam eder. Bunun son örneklerinden biri de “Yeni gelin evleri” Facebook sayfaları…

Türkiye ’den ve yurtdışından 163 bin insan evlerinin görüntülerini “Yeni gelin evleri” sayfasında paylaşıyor ya da bu evleri takip edip, eleştiride bulunuyor. Annenizin yeni evlenen komşu kızı için “hadi gidip evini görelim” demesini maksimum 15 saniyeye indiren bu şahane sayfada, validenizi PC başına oturtup, gözlüğünü verip kahvesini ikram ederek eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü sayfa Türk insanının materyal düşkünlüğünün en güzel tezahürü. İşte bu harika sayfadan seçkiler:

1. Oyuncak bebeğin bile isyan ettiği acayip yatak odası konsepti

2. Çocukları pistten çekmenin hayırlı olacağı bir salon

3. Evinin tasarımını meşhur bilgisayar oyunu Sims ile yaptıran bir gelin

4. Büyük ihtimal eşiyle onu eleştirdiği anda tanışan bir gelinin paylaşımı

5. Bu gelin de dekorasyondan ziyade mutlu evliliğini sergilemek istemiş

6. Yoğun cemiyet hayatı nedeniyle yatak örtüsü gibi bir objeden mahrum kalan bir gelinin evi

7. Minderler dışında kimse mutlu değil

7. Evlendiğini belli etmek için elinden geleni yapan bir gelin

9. Çilesini çekerken hiçbir şeyden mahrum kalmak istemeyen tipik Türk annesinin yansıması

10. Mutfaktan banyoya geçerken suyun üstünde yürüdüğünü düşün… Çıldırırsın

11. Uzay yolu

12. Konumu nedeniyle hayretler içinde olan bir pelüş ayıcık

13. Çiçeğini atmaya hazırlanan TV