Çinli ikilinin melek heykeli görenleri hayrete düşürdü

Çinli ikilinin melek heykeli görenleri hayrete düşürdü
Çinli ikilinin melek heykeli görenleri hayrete düşürdü
Sun Yuan ve Peng Yu, heykel yaparken insan dokuları kullanmaları ve hiper-realizm akımına dahil, çok gerçekçi çalışmalarıyla tanınıyor. Çiftin 2008 senesinde yapmış oldukları gök yüzünden düşmüş melek, bugünlerde sosyal medyada oldukça sık paylaşılan gerçekçi heykeller arasında en popüler olanlardan biri.

Enstalasyon sanatında isimlerini sıkça duyduğumuz çiftin 2008 senesinde yapmış oldukları gökten düşmüş melek heykeli, çiftin en ses getiren çalışmalarından biri olmayı sürdürüyor. Bugünlerde sosyal medyada sıkça paylaşılan bu gerçekçi heykeller arasında en çok ses getirenlerden biri. Zira heykelin kendisini görenler kadar,  fotoğraflarını görenler bile heykelin gerçekçiliği karşısında şaşkınlığa uğruyorlar.

Melek isimli heykelin yapımında silika, elyaf, paslanmaz çelik ve tel örgü kullanılmış. Yaşlı bir kadını melek olarak yansıttıkları heykelde dikkat çeken detaylardan biri de kanatlarının tüysüz, yüzündeki ifadenin de uyku ve ölümü çağrıştırıyor olması.

İkilinin websitesinde Melek isimli bu eser ile ilgili yayınladıkları açıklama ise aslında tüm merak edilenleri ortaya koyar cinsten; doğaüstü ve dünyevi olanın arasındaki gerginliği ve geçişin altını çizmek.

 

 


  ETİKETLER:

  Uyku

  ,

  Melek

  ,

  sosyal

  ,

  açıklama