Cinsiyet değiştiren çocuğunun yeni adını kutlayan anne viral oldu

Cinsiyet değiştiren çocuğunun yeni adını kutlayan anne viral oldu
Cinsiyet değiştiren çocuğunun yeni adını kutlayan anne viral oldu
Anne ve babalar için, çocuklarının cinsel tercihlerine verecekleri tepki çoğu zaman, çözülmesi zor bir problem olarak görülür. Ancak Rose Diana, çocuğunun doğduğu günden bu yana tercihlerine saygı gösteren bir anne oldu ve son yaptığıyla sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında yer aldı.

RADİKAL - Gabriel Diana ile tanışın. Aşağıdaki fotoğraf onun ergenlik dönemlerinden bir hatıra. Cinsel tercihini çocuk yaşlarından beri sorgulayan Gabriel Diana, kendisini bir erkek olarak kabul edemiyordu. Kendisine bunu itiraf ettiği gün annesiyle de paylaşmıştı ve annesi ona her zaman destek olacağını söylemişti. İşte Gabriel'in dönüşümü böyle başlamıştı...

Rose Diana çocuğunun dönüşümü hakkında şöyle bahsediyor; "Gabriel çok yakışıklı ve duygusal bir çocuktu. Doğduğu günden bu yana yolundan şaşmadı ve bana düşen onun Gabrielle olmasına yardım etmekti." Evet Rose, oğlunun tercihlerine saygı göstermiş ve ona her alanda destek olmuştu.

Gabriel, kadın olmak istemiyordu. Kadın gibi görünmek hoşuna gidiyor ancak tamamen bir kadın olmak istemiyordu. Transseksüel olarak kalmak ve adını Gabrielle olarak değiştirmek isteği üzerine annesi ile 16 yıllık bir mücadeleye girişmişlerdi.

Gabriel, bu süreçte önce bir makyaj sanatçısı olarak ün yapmıştı. Youtube'da paylaştığı videolara ilgi büyüktü. Ardından şarkı söylemeye başlayan Gabriel, kısa sürede küçük çaplı bir müzik yapımcısı olmayı da başarmış ve Transeksüel aktivist olarak defalarca yerel basının gündemine gelmişti.

Ottowa ve Montreal'de geçen 16 yıllık süreçte sürekli bir değişim içerisinde olan Gabriel'e sosyal medyadaki takipçileri "Neden kadın olmuyorsun?" şeklinde sorular iletiyordu. Gabriel'in ise bu konuda yayınladığı videolarda verdiği cevap netti; "Ben insanları cinsiyetleriyle yargılamıyorum ve cinsiyetin benim için bir önemi yok. Kadınlardan da erkeklerden de hoşlanıyorum. Ben bir kadın değilim ve asla olmayacağım. Erkek de değilim. Ben bir Transseksüelim ve tercihimden çok memnunum"

Geçtiğimiz günlerde Gabriel'in 16 yıllık bekleyişi sona erdi ve artık yasal olarak adı Gabrielle Diana olmuştu. Yıllarca evladına destek olan Rose Diana ise bunu ona bir pasta hazırlayarak kutlamıştı. O anın videosu şu sıralarda sosyal medyada büyük bir ilgi görürken, Rose Diana "Gabrielle'in bu kadar duygulanacağını düşünmüyordum. Mutluluktan konuşamadı ve bu gerçekten onun ne kadar sevindiğini gösteriyor. Bir anne olarak bundan başka ne istersiniz ki?" sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Yeni adıyla Gabrielle, @gabrielledianaa adlı Twitter hesabından sık sık yaşandıklarını deneyimlerini ve çevresinden aldığı tepkileri paylaşıyor. Onun geçmişine doğru bir yolculuk yapmak isteyenler için çok ilginç paylaşımlar var ve bugüne kadar yaşadığı dönüşüm kelimenin tam anlamıyla inanılmaz.


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Müzik

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  eylül

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  2015