Çocuğunu aksesuar niyetine taşıyan ünlüler

Çocuğunu aksesuar niyetine taşıyan ünlüler
Çocuğunu aksesuar niyetine taşıyan ünlüler
Ünlülerin yeni modası, koluna çanta takmak yerine kucağında çocuğuyla dolaşmak

Radikal.com.tr - Eskiden ünlüler çoluk çocuğuyla kamera karşısına geçmek istemez, hatta onların yüzünü gizli tutmaya çalışırdı. Çocuklarının rahat rahat okula gidebilmesini, sokakta paparazziler tarafından darlanmamasını, mümkün olduğunca normal bir hayat geçirmelerini isterlerdi çünkü. Şimdi ise Hollywood’da bir “evli mutlu çocuklu” modasıdır gidiyor.

Çocuklarıyla ilgilenmek iyi güzel de, onları bu kadar magazin malzemesi etmek doğru mu? Ona siz karar verin.

İşte, çocuklarını koluna takıp Santa Monica’da 3-5 tur atan, onları aksesuar niyetine kullanan ünlüler!

1. Alessanda Ambrosio

Victoria’s Secret meleklerinden Brezilyalı manken Alessandra Ambrosio, 6 yaşındaki kızı Anja ve 2 yaşındaki Noah’yı yanından ayırmıyor. O kadar ki, Ambrosio London Fog markası için 2012 yılında kameralar karşısına geçtiğinde kızı da ona katılmıştı. Anne kızın üstsüz olarak poz vermesi, “çocuğunu manipüle ediyor” şeklinde eleştirilere maruz kaldı. Ambrosio ise kızının modaya çok düşkün olduğunu ve kendine ait bir tarzı olduğunu, çekimlerde de çok eğlendiğini belirtiyor.

2. Beyoncé

Evlatlık mı edindi, göbeğine yastık mı tıktı derken, Beyoncé ve Jay-Z’nin kızları Ivy Blue 2 yaşını geçti bile. Sokakta dolaşmaları bir tarafa da, Beyoncé 4 Mayıs 2013’te kızını sahneye çıkartıp şöyle bir salınmasını da sağladı. Bir diğer şekerlik için bkz buradaki video: Mart ayında Grammy’ler için sahnede prova yapan Beyoncé, bir anda kızının sesini duyuyor. Blue Ivy önce “Surfboard” kelimesini söyleyerek annesine eşlik etmeye çalışıyor, sonra da “Merhaba anne!” diyerek sahnedeki annesine sesleniyor.

3. Victoria Beckham

Boş zamanlarında çocuk doğuran futbolcu eşi, moda tasarımcısı, ex-Spice Girls üyesi Victoria Beckham, 3 oğluyla bu kadar çok gezmiyordu. Ancak Harper Seven adlı kızı kocaman olmasına rağmen hala kucaklarda… 3 buçuk yaşındaki Seven şimdiden annesinin makyaj yapmasını taklit etmeye başlamış zaten. Victoria Beckham, geçen sene verdiği bir röportajda “Harper Seven etraftaysa makyaj yapmıyorum çünkü hemen beni taklit etmeye başlıyor. Sonra da elinde çanta, abileriyle futbol oynamaya gidiyor” demişti.

4. Kim Kardashian

Bebeği oldu diye Kim Kardashian’ın eve kapanacağını düşünmemiştiniz herhalde? Tam olarak belli bir iş kolu olmayan Kardashian, bir yandan ailesinin açtığı butiklerle ilgilenirken, bir yandan da moda çekimlerine koşturuyor. Bu sıralarda da Kanye West’ten doğma oğlu North West’i (Kuzey Batı, cidden…) kucağına alıp pışpışlıyor. “Bazı günler evde oturup oğlumla oynamak istiyorum. Ama çalışmak bana kendimi çok iyi hissettiriyor” diyen Kardashian, oğluyla neredeyse hiç ayrılmıyor.

5. Tom Cruise

Tom Cruise’un sürekli kızıyla görüntülenmesinin, neredeyse bunun için uğraşıyor olmasının ardından çok karmaşık bir hikaye var. Tom Cruise-Katie Holmes çifti, olaylı ama kamuoyuna doğru düzgün bir sebep göstermeden boşanmıştı. (Kamuoyu: People dergisi okuyucuları) Dedikodular arasında, Holmes’un kızları Suri’yi, Tom Cruise’un gönülden bağlı olduğu Scientology dininden korumak istemesi de vardı. Cruise bunu uzun bir süre reddettiyse de, 2013 yılındaki bir röportajında “sebeplerden biri de buydu” diyerek olayı kabullendi. Scientology dininin kurallarına göre, boşanma sonrasında dine bağlı kalan kişi, dine bağlı kalmayan aile üyeleriyle görüşmeyi hemen kesmeliydi. Cruise bu yüzden bir süre kızı Suri ile görüşemediyse de, daha sonra bu kuralı gözardı etmeye ve kızıyla mümkün olduğunca vakit geçirmeye çalıştı. 8 yaşında koca bir kız olmasına rağmen, Suri’nin babasının kucağından inmemesinin de bir sebebi budur.

Bonus 1: Cümle Jolie-Pitt ailesi

Her yere klan halinde gitmeyi tercih eden Jolie-Pitt ailesi, dev aile görüntüsü vermekten çok hoşlanıyor. 3 evlatlık ve 3 de biyolojik olmak üzere 6 çocukları olan çiftin “Dur çoocum, koşma çoocum” demekten ömrü tükeniyordur diye düşünebilirsiniz. Fakat Angelina Jolie babasız büyüdüğü için her zaman büyük bir aile istediğini, elinde olsa daha fazla çocuk doğurabileceğini her röportajında söylüyor. 

Bonus 2: Kate Middleton

Kendisi bir Hollywood mensubu değil. Ancak kaynı Diana’nın izinde, oğluyla kameralar karşısında bol bol vakit geçiriyor. Şimdiden minik prens, annesinin kollarında pek çok ülkeyi gezdi. Bu arada minik müstakbel kral George dün 1. yaşını doldurdu. Onu da bu vesileyle kutlamış olalım.