Colin Farrell kardeşinin sağdıcı olacak

Colin Farrell kardeşinin sağdıcı olacak
Colin Farrell kardeşinin sağdıcı olacak
True Detective'in ikinci sezonunda göz dolduran bir performansla izleyicilerin karşısına çıkan Hollywood yıldızı Colin Farrell'ın eşcinsel erkek kardeşinin İrlanda'da yapılacak düğününde sağdıcı olacak.

Bir süre önce İrlanda'da yapılan evlilikte eşitlik yasasında oy kullanamadığı için pişman olduğunu Irish Central'a bildiren Collin Farrell, eşcinsel erkek kardeşinin düğününe sağdıç olarak katılacak. Eamon adındaki kardeşinin tercihlerinin sonuna kadar arkasında olduğunu belirten Farrell, kardeşinin eşi Stephen'la olan ilişkisini destekleyenlerin başında geliyor.

Eamon ve Stephen aslında bundan 6 sene önce Kanada'da evlenmiş ve Colin yine sağdıç olarak görev almıştı. Daha sonrasında İrlanda'da da evlilikte eşitlik yasasının kabul edilmesiyle eşcinsel çift, kendi memleketleri olan İrlanda'da da evlenerek yaşadıkları ülkenin evliliklerini yasal olarak tanımasını sağlamaya karar verdiler.

Colin Farrell ve kardeşi İrlanda'daki evlilikte eşitlik yasasının çımasında önemli rol üstlenmiş ve destek kampanyalarında başı çekenler arasında yer almışlardı. Oylamaya katılamasa da Farrell İrlanda için açıuk bir mektup yayınlayarak fikirlerini ortaya koymuştu. Farrell şu sözleri kullanmıştı;

"Kardeşimin hayalindeki evliliği yapmak için ülkesini terk etmek zorunda kalması gerçekten çılgınlık. Bu benim için türler arası değil duygular arası bir ilişki. İki yetişkin arasındaki aşkı engelleme fikri kabul edilemez ve bu referandum hem bir heteroseksüel hem de bir eşcinsel meseledir." (Thenewcivilrightsmovement.com)


  ETİKETLER:

  Kanada

  ,

  Referandum

  ,

  Erkek

  ,

  Eşcinsel

  ,

  oy

  ,

  İlişki