Çünkü iyilik sınır tanımaz: Balığı için tekerlekli sandalye yaptı

Çünkü iyilik sınır tanımaz: Balığı için tekerlekli sandalye yaptı
Çünkü iyilik sınır tanımaz: Balığı için tekerlekli sandalye yaptı
Gün geçmiyor ki dünyanın bir yerinde yaralı veya bakıma muhtaç hayvanlara yardımcı olmak için, "yok artık" dedirten bir icada imza atılmasın. Karşınızda tekerlekli sandalye işlevi gören balık salıncağı!

RADİKAL- Kediler ve köpekler için yapılan tekerlekli sandalyelere alışığız. Hatta bir kaplumbağa için yapılanını bile gördük. Fakat bir balık için yapılan yüzme aparatı görenlere hem vay canına dedirtiyor, hem de kalpleri eritiyor.

“Balığın yüzmek için yardıma ihtiyacı mı olur?” demeyin, oluyor. Özellikle idrar yolu enfeksiyonlarından sık sık mustarip olan balıklar, tedavilerinden sonra düz ve yukarı doğru yüzmekte sıkıntı çekiyorlar. İşte görüp görebileceğimiz en güzel tekerlekli sandalye tam olarak bu noktada devreye giriyor.

Mantarla yapılmış, hamaktan hallice olanı balık salıncağının Derya Baykal versiyonu aslında. Evdeki malzemelerle kolayca yapılabilecek cinsten. Veterinerler tarafından tıbbi serum boruları kullanarak yapılanlar da aynı işlevi görüyor ve daha korunaklı.

Nasıl olur, balık onun içinde nasıl durur diye düşünenleriniz varsa, buyrun. Kendisi salıncağının içinde gayet de mutlu görünüyor.


    ETİKETLER:

    Derya Baykal