Disney sihrini konuşturdu: Ölmesi beklenen hasta yeni Star Wars filmini izledi

Disney sihrini konuşturdu: Ölmesi beklenen hasta yeni Star Wars filmini izledi
Disney sihrini konuşturdu: Ölmesi beklenen hasta yeni Star Wars filmini izledi
İki sene önce yumuşak doku kanserinin nadir rastlanan bir türüne yakalandığı teşhis edilen hastanın son dileği bir sosyal medya kampanyasıyla gerçekleşti. 32 yaşındaki adam, ölmeden önce Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin yeni filmi Star Wars: The Force Awakens'ı izledi.

RADİKAL - İlk kez 8 yaşındayken izlediği Star Wars’un o günden beri hayranı olan Daniel Fleetwood isimli genç adam, bundan iki sene önce oldukça az rastlanan bir kansere yakalandı. Hastalığı teşhis edildiğinden beri tedavi gören genç adamın doktorları, geçtiğimiz Eylül ayında durumunun iyiye gitmediğini ve ortalama iki ay daha yaşayabileceğini söylediler Fleetwood’a.

Genç adamın ölmeden önce yapmak istediği son şey ise hayranı olduğu Star Wars’un, önümüzdeki Aralık ayının 18’inde vizyona girecek olan Star Wars: The Force Awakens'ı (Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor) izleyebilmekti. Fleetwood’un o tarihe kadar yaşayıp yaşamayacağı bilinmediği için, eşi Ashley Fleetwood internette eleştirmenler için filmin ne zaman vizyona gireceğini sordu; belki ilk bu ilk gösterimlerde Daniel’ın filmi izlemesini sağlayabilirdi. 

BuzzFeed’e yaptığı açıklamada eşinin ona filmi ilk izlediği günden beri hayranı olduğunu söylediğini belirten Ashley, sorusunu gören kişilerin durumu öğrendikten sonra #ForceForDaniel (Daniel için Güç) hashtagini başlattıklarını gördü. Sonrasında kendisi de bu hashtagi kullanarak eşinin son dileğini gerçekleştirmek için yardımcı olmalarını istedi herkesten.

 

 

 

Hashtag pek çok insan tarafından filmin yapımcılarına ulaşması için kullanıldı. Hatta filmde Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill ve yeni filmde Finn isimli bir karakteri canlandıran John Boyega da #ForceForDaniel etiketiyle tweetler attılar. Amaç, yapımcıların Daniel ölmeden önce filmi izleyebileceği bir olanak yaratmasıydı.

 

 

Sosyal medya kampanyası oldukça ses getirmiş olsa da, Ashley Fleetwood son kararın Disney tarafından verileceğinin kendilerine iletildiğini söyledi. ‘Bu onun için çok önemli. Çok uzun zamandır sadık bir hayranı Star Wars’un’ dedi ve ekledi, ‘Sonuç ne olursa olsun, hiç tanımadığımız insanlardan aldığımız bu destek ve sevgi inanılmaz. Bu kadar zor bir süreçten geçerken gördüğümüz bu iyilik bize yardımcı oluyor.’

Şu anda ev istirahatinde olan Daniel’a ve eşi Ashley’ye ise bekledikleri haber dün geldi geldi. Disney sihrini konuşturdu ve Daniel’ın ölmeden önce evinde filmi izleyebileceğini söyledi. Ashley güzel haberi durumdan haberdar olanlara ve süreçte çifte destek olanlara Facebook hesabından 10 saat önce yazdığı yazdığı bu mesajla duyurdu:

 

To all our wonderful supporters, friends, family and awesome strangers: Daniels final dream was just granted!!! Today...

Posted by Ashley Fleetwood on Thursday, November 5, 2015

 

Harika destekçilerimiz, arkadaşlarımız, ailemiz ve tanımadığımız muhteşem insanlar; Daniel’ın son dileği gerçek oldu! Bugün Disney ve Lucasfilms Daniel’ın isteğini topkı Disney’in her zaman yaptığı gibi gerçekleştirdi! Sahiden de insanların rüyalarını gerçekleştiriyorlar!

Daniel az önce Star Wars: The Force Awakens’ı  (Yıldız Savaşları: Güç uyanıyor) izlemeyi bitirdi! Yetenekli J.J Abrahams’a dün bizi arayıp Daniel’ın son dileğinin gerçekleştirileceğini haber verdiği için teşekkür etmek istiyoruz. Ayrıca Lynne, Ben and Anahuac’e eve gelip filmi izlemesini sağladıkları için de teşekkür ederiz. Son olarak bunu gerçekleştirmemeze yardımcı olan HERKESE çok teşekkürler! Güç sizinle olsun! :) #forcefordaniel