Dövüşçü kadın baltayı taşa vuran hırsızı rezil etti!

Dövüşçü kadın baltayı taşa vuran hırsızı rezil etti!
Dövüşçü kadın baltayı taşa vuran hırsızı rezil etti!
Hırsızlık, dünyanın her yerinde başa bela, bir türlü önü kesilemeyen bir suç. Özellikle Güney Amerika'da sokak ortasında yapılan soygunlar da insanları bezdirmiş durumda. Ancak her hırsızın işleri yolunda gitmiyor. Brezilya'da bir hırsız şampiyon bir dövüşçü olan kadını soymaya kalkınca dünyaya rezil oldu...

RADİKAL - Batı Brezilya'da bulunan Acailandia kasabasında gerçekleşen bir hırsızlık vakası bütün hırsızlar için ibretlik sayılabilecek bir sonla bitti. Bölgenin azılı kapkaççılarından olan Wesley Sousa de Araujo adlı bir genç akşam vakti, kendisine av olarak seçtiği iki genç kızın üstüne motorsikletini sürdü.

Amacı kızların cep telefonlarını ve paralarını çalmaktı. Ancak işler istediği gibi gitmedi. Soymaya çalıştığı kızlardan biri Monique Bastos'tu. Bastos profesyonel bir kafes dövüşçüsüydü ve kariyerinde çıktığı 6 maçta hiç yenilgi görmeden şampiyon olmuş bir ölüm makinasıydı. Bastos, bir anda Araujo'nun motorsikletinin ön tekerleğini yakaladı ve onu yere serdi.

Ardından Araujo ona karşılık vermeye kalktığında asrın hatasını yapmıştı. Üstünde silahı olmayan Araujo'yu dövmeye başlayan Bastos, kelimenin tam anlamıyla genç adamı patates etti! Ağzı burnu dağılan ve kaçmaya çalışan Araujo'nun çilesi ise burada bitmedi. Bastos hezimete uğrayan hırsızı bacaklarıyla "Aslan kapanı" adı verilen bir hareketle etkisiz hale getirdi. Boğazı ve boynu, Bastos'un kaslı bacakları arasına sıkışan Araujo'nun kaçmasına imkan yoktu. Bastos bir yandan Araujo'yu zaptederken diğer yandan da polisi aradı ve polis gelene kadar Araujo'nun bacakları arasında can çekiştiği görüntülerini arkadaşına kaydettirdi. Görüntüleri kaydeden Bastos'un arkadaşı videoyu sosyal medyada yayarak hırsızlara adeta göz dağı verdi.

Görüntülerde Araujo'nun Portekizce şu şekilde bağırdığı duyuluyor;
"Babacığım, polisi arayın ne olur kurtarın beni. Yemin ediyorum bir daha hırsızlık yapmayacağım. Tanrıyı seven bana yardım etsin! Anneciğim, annem kurtar beni!"

Polisler tarafından Bastos'tan teslim alınan Araujo karakolda verdiği ifadede ise hırsızlık suçunu kabul etmedi ve Bastos'tan şikayetçi oldu. Polisler ise Bastos'un çektiği kameradaki görüntüleri gence izletince Araujo bu sözleri işkence altında söylediğini belirtti. Ne diyelim bazıları hiç ders almıyor...


  ETİKETLER:

  Akşam

  ,

  batı

  ,

  sosyal

  ,

  genç

  ,

  ders

  ,

  şampiyon

  ,

  Karşılık

  ,

  Aslan