Dünyanın en eski mesajı bu heykelin üstünde!

Dünyanın en eski mesajı bu heykelin üstünde!
Dünyanın en eski mesajı bu heykelin üstünde!
İnsanoğlu dünyanın nasıl yaratıldığı kadar atalarını da tarihin başından beri merak edip araştırıyor. Sibirya'nın derinlerinde yapılan bir keşif, hem insanlık tarihine ışık tutacak hem de bilinen tarih hakkında şüpheler uyandırıcı cinsten.

RADİKAL - Daha önce Radikalist'te bilinen tarihin pek de gerçeği yansıtmayabileceği yönünde içerikleri sizlerle paylaşmıştık. Bunları destekleyecek türde bir keşif daha yapıldı ki, belki ilerleyen günlerde çok daha ilginç haberlere gebe olabilir. Yapılan karbon testlerinde 11.000 yıldan daha fazla süre önce yapıldığı anlaşılan bir tahta heykelin insanlığın bıraktığı en eski mesajı üstünde taşıdığı düşünülüyor.

Büyük Piramit'ten 2 kat daha yaşlı olan bu kalıntı, Sibirya'nın Ural bölgesinde bulundu ki, söz konusu zaman diliminde Ural bölgesinde sadece Türkler ve Moğollar'ın yaşadığı biliniyor. Bazı bilim insanlarına göre Amerika'ya göç etmeden önce Kızılderililer'in de bu bölgede yaşıyor olması kuvvetli bir ihtimal.

Siberian Times'ın haberine göre Shigir adı verilen bu kalıntı, antik medeniyetlere dair en eski ve sağlıklı bilgileri içeriyor. 157 yıllık bir ağaçtan yapıldığı anlaşılan figürün üstü çeşitli çizgi ve desenlerle dolu. Ancak arkeologlar bu çizgi ve desenlerin aslında yazılı bir iletişim aracı olduğunu keşfettiler.

Çözülmesi çok zor şifreli bir mesaj olduğuna inanılan çizgileri araştıran bilim insanları, insanlığın bıraktığı en eski mesajı çözerek köklerimiz hakkında bilgilere ulaşabileceklerini düşünüyorlar. Sverdlovsk Tarih Müzesi'nde sergilenen heykel, taş çağına ait en önemli eser niteliğinde!

Bilinen tarihin öksüz kalmış 9 piramidi

Antik çağların kaybolmuş 7 teknolojik harikası


  http://www.radikal.com.tr/142576614257661

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ek bilgi - Gılgameş

  Bu tür haberlerin genel tarih bilgisine sahip olmayan sıradan insanlar arasında yanlış değerlendirmelere yol açma riski vardır. Bunu kullanan iktidarlar suni bazı ideolojileri yaratmışlardır (Güneş Dil Terorisi gibi). Konuyu zenginleştirmek ve daha yerli yerine oturtmak için ben de kendi araştırmamı yaptım. Şigir İdolü adı verilen bu eser dünya'nın en eski ahşap eseri olarak kabul edilir. Uralların Şigir Turba katmanları arasında, 4 metre derinlikte doğal bir şekilde muhafaza edilmiş bir durumda 1890 yılında bulunmuştur. 1997 yılında yapılan karbon testleri Şigir İdol'ünün yaşını yaklaşık 9500 yıl olarak vermiştir. Şigir İdol'ünün yaklaşık beş metre yükseklikte olduğu tahmin ediliyor. Bugün parçalara ayrılmış olan Şigir İdol'ünün üzerinde haberde de belirtildiği üzere bazı bilgilerin kayıtlı olması ihtimali yüksektir. Sverdlovsk Bölge Müzesi müdüresi Svetlana Savçenko 2012'de bir televizyon kanalına verdiği röportajda bu sembollerin bir tufanı anlatıyor olabileceğini söylemiştir. Buna ek olarak modern insanın (Homo Sapiens) Afrika'dan Dünya'ya yayıldığı ve Urfa yakınlarında Göbeklitepe mevkiinde bulunan tapınak yapısının 13.000 yaşında olduğu şeklindeki iki bilgiyi vereyim. Yorumumun amacı Türkleri ve dünya tarihi açısından taşıdıkları önemi azaltmak değildir. Bu önem bugün kendilerini Türk kabul edenlerin bildiklerinden çok daha derin ve yüklüdür. Ortaya çıkarılması gereken daha çok giz vardır. Ancak bilimin konusu olan bu konuların politik amaçlarla manipüle edilmesi riski söz konusudur. Hele de Türkiye gibi çok uluslu yapısı olan bir ülke için!