'Düşmanlarınıza Sim Gönderin' sitesinin kurucusu: Artık göndermeyin!

'Düşmanlarınıza Sim Gönderin' sitesinin kurucusu: Artık göndermeyin!
'Düşmanlarınıza Sim Gönderin' sitesinin kurucusu: Artık göndermeyin!
Sizi sinir eden insanları sime boğmanıza yarayan ve kısa sürede bir internet fenomeni haline gelen sitenin kurucusu, sitenin başarısından pek de memnun değil...

RADİKAL - Geçtiğimiz hafta açılan ve kısa sürede internet fenomeni haline gelen “Düşmanlarınıza Sim Gönderin” sitesi, düşmanları olduğu kadar kurucusunu da sinir etmeye başladı. Sitenin kurucusu sosyal medyada bir mesaj yayınlayarak “lütfen artık durun” çağrısında bulundu.

ShipYourEnemiesGlitter.com adlı sitenin sunduğu hizmet oldukça basit: Siteye giriyor, sinir etmek istediğiniz birinin adresini veriyorsunuz. 9.99 dolar (yaklaşık 23 TL) karşılığında bu kişiye bir zarf dolusu sim gidiyor. Zarfı açan kişi, simlerin kontrolsüzce her yere yapışmasına sinir oluyor, simleri yok etmeye çalışırken daha da beter bulaştırıyor, sinir kat sayısı da gittikçe artıyor. Siz de bir başkasının gününü mahvettiğinizin bilinciyle “Oh olsun” diyor ve bu durumu gülerek izliyorsunuz.


radikal

Ancak ironik bir şekilde, sitenin başarısı Matthew Carpenter adlı kurucusunun yüzünü güldürmedi. Çünkü site öyle hızla yayıldı ve öyle başarılı oldu ki, Carpenter şimdi talepleri yetiştirmek için fazla mesai yapmak zorunda. Bu da evinin her yerine sim bulaşmasına sebep olmuş.

radikal

Business Insider’ın haberine göre ShipYourEnemiesGlitter.com sitesinin kurucusu olan Carpenter dün Product Hunt adlı ürün tanıtım sitesinde bir mesaj yayınlayarak, kullanıcıların “artık durmasını” istedi. Mesajında “Merhaba arkadaşlar. Ben bu internet sitesinin kurucusuyum. Lütfen bu korkunç ürünü almayı artık bırakın. Bununla uğraşmaktan ben de bıktım. Sevgilerimle, Mat” yazan Carpenter, site kullanıcıları tarafından pek de ciddiye alınmadı. Zoe Landon adlı bir kullanıcı “Ne yazık ki kendine simlerden oluşan bir yatak yaptın ve şimdi de onun içinde yatmak zorundasın” yorumunu yaptı.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  sosyal

  ,

  site

  ,

  hizmet

  http://www.radikal.com.tr/127329912732992

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  türk versiyonu çıkmış - user965446

  anında türk versiyonunu yapmışlar siml.io diye...

  tam bir saçmalık - user822126

  yani düşmanın evini simlemek te nedir, temizlemek bir süpürgeye bakar, para kaptıranlara acırım. reklam yapmış arkadaş işler iyi daha da arttırmak istemiş, zaten yaptığının iş olduğu da tartışılır. Sitesine bakılırsa ne mal olduğu belli olur zaten.