E-Ticaret olayını çok yanlış anlayan adam tutuklandı!

E-Ticaret olayını çok yanlış anlayan adam tutuklandı!
E-Ticaret olayını çok yanlış anlayan adam tutuklandı!
İnternet artık ticaretin kalbinin attığı yer desek yalan olmaz. E-Ticaret gün geçtikçe herkesin hayatına giriyor. İnternet üzerinden normal dükkanlarda bulamayacağınız pek çok şeyi satın alabiliyorsunuz. Ancak satıcıların da ipin ucunu kaçırmaması lazım. Hindistan'daki bir Facebook kullanıcısı bakın ne satmaya çalıştı!

RADİKAL - E-Ticaret neredeyse herkesi satıcı konumuna düşüren bir ticari kapı konumunda. Bugün siz de herhangi bir eşyanızı sosyal medyadan ilan verir gibi ileti olarak paylaşıp satışa sunabilirsiniz. Bu şekilde eski ayakkabılarını, oyun konsolunu, çantasını, bisikletini ve hatta pul koleksiyonunu bile satan insanları Facebook timeline'nınızı tarayarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak internetten satış yapmanın da bir sınırı var. Misal uyuşturucu satmaya teşebbüs etmemek lazım. "Böyle bir manyaklığı kim yapar ki?" demeyin yapan var!

Hindistan'ın Bengaluru şehrinde yaşayan Sushil Kumar Moosad adlı bir adam, Bangalore Cannabis adlı bir Facebook sayfası açıp bu sayfa üzerinden elindeki uyuşturucuları satışa sundu! Verdiği ilanlarla gram başına fiyatlar belirleyen Moosad, uzun süre sürdürdüğü bu eylemlerinde satış da gerçekleştirdi. Anlaştığı müşterileriyle şehir merkezinde bir parkta buluşup alışveriş yaptı!

Kısa sürede Facebook üzerindeki faaliyetleri Hindistan polisi tarafından fark edilen Moosad, yine bir alışveriş sırasında suç üstü yakalandı. Doğruca hapishaneyi boylayan Moosad'ın evinden binlerce dolar değerinde LSD, marijuana ve uyuşturucu niteliğinde mantarlar bulundu!

Moosad içeri atılmadan önce son sözlerini sosyal medyada şu şekilde belirtmiş; "Katilleri ve tecavüzcüleri hapise atmak doğru çünkü onlar suçlular. Birini uyuşturucu satıyor diye hapise atmak ise bir suç, çünkü uyuştucular insanlara huzur ve barışı getiriyor..."