Ebeveynliğe tepki olarak doğmuş 30 anne ve baba

Ebeveynliğe tepki olarak doğmuş 30 anne ve baba
Ebeveynliğe tepki olarak doğmuş 30 anne ve baba
Çocuk sahibi olmak kolay ama bir çocuğu yetiştirmek büyütmek, onu vatana millete hayırlı bir insan olarak topluma kazandırmak zor iş. Çağımızda anne ve babaların hali pek çok kesim tarafından eleştirilirken, ebeveyn olması asrın hatası olan 31 anne ve babayı sizler için bir araya topladık.

"Allah analı babalı büyütsün" derler ya hani, bu listedeki ana babalarla bir çocuk nasıl büyür, bir durup düşünmek lazım. Çocukları adeta doğduğuna pişman eden ebeveynliğin yüz karası anne ve babaları gördükçe, incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden kızdığımız ailelerimizi bağrımıza basasımız geliyor. İşte çocuğuna eziyet olmuş 30 anne ve baba!

1. Evladını Formula 1 pilotu olarak yetiştirmek isteyen annenin ibretlik eseri

 

2. Anne olmanın ağırlığını henüz kavrayamamış bir kadın3. Evlatlarından bihaber ailenin yollara düşmüş çocuğu

 

4. Örnek babanın parmakla gösterilecek çocuğu5. Çocuğunu fırlatıp atan bir ebeveynin örnek davranışı 6. Evladını şimdiden taşımacılık sektörüne hazırlayan bir anne7. Yılın annesi ödülüne adaylığını kutluyor olması muhtemel bir kadın8. Çocuğunu hiçbir koşulda yanından ayırmayışıyla takdirlerimizi kazanan(!) bir baba9. Ebeveynliğin nirvanasına yol alan bir baba ve talihsiz çocuğu10. Anneliği çok yanlış yorumlamış bir kadın ve talihsiz çocuğu11. Niyeti iyi, pratiği kötü bir adamın babalıkla imtihanı12. "Risk budur" adlı çalışmalarıyla tarihe geçen ailenin eseri13. Çocuğunu yol ortasında bırakma konusunda yüksek lisans sahibi kadının, annelik konusunda verdiği ibretlik ders14. Sportmen babanın çilekeş evladı15. Büyüdüğünde ulaştırma bakanı olması muhtemel çocuğun, babasıyla imtihanı16. Nezaketiyle göz dolduran bir anne17. Nasıl anne olunmaz sözünün ete kemiğe bürünmüş hali18. Anı yaşayan annenin, bir anlık hatası19. "Senin yüzünden" tartışmasının çocuktan daha önemli olduğu gösteren çiftin hayata karşı duruşu20. Her evladın gönlünde yatan yetenekli anne21. Bu da her evladın gönlünde yatan süper baba22. Çocukların kafeste daha güvenli olduğuna inanmıi bir ailenin mutlu tablosu23. Umursamaz babanın alkışlara layık rahatlığı24. Evlatlar arası ayrımcılıkta çığır açmış bir aile25. Çocuklarını döke döke giden bir ailenin maceralı yolculuğu26. Hız tutkunu babanın çocuklarıyla en mutlu ve en güvenli anı27. Yılın babası ödülünü fazlasıyla hak eden eğlence düşkünü bir adam28. Çocuklarından kurtulmak istedikleri her hallerinden belli bir aile29. "Çocuk salıncakta sallanır, sallandıkça ballanır" sözünü düstur edinmiş babanın hezeyanı30. Babalık haklarının tümünün bir an önce elinden alınması gereken insanlık ayıbı adam