Efsane dizi X Files geri dönüyor!

Efsane dizi X Files geri dönüyor!
Efsane dizi X Files geri dönüyor!
Tüm dünyada kült haline gelen uzaylılardan, paranormal aktivitelere kadar pek çok konuda merak uyandıran bölümleriyle büyük bir izleyici kitlesine sahip olan X Files, ekranlara geri dönüyor! Büyük sürprizlerle karşımıza gelecek olan onuncu X Files sezonunda dünya dışı yaşamla ilgili bölümlerin ağırlık kazanması bekleniyor.
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - 13 yıl önce sona eren efsane televizyon projesi The X Files'ın ekranlara geri döneceğine dair dedikodular geçtiğimiz günlerde doğrulandı. FOX'un CEO'ları Dana Walden ve Gary Newman'ın resmi olarak duyurduğu habere göre efsanevi FBI ajanları Mulder ve Scully'nin yeni maceraları mini bir dizi olarak devam edecek!

ABD ’de ilk kez 1993 yılında ekranlarda görülen “The X-Files” dokuz sezon boyunca en çok izlenen ve sevilen diziler arasında yer aldı. Chris Carter’ın yarattığı konsept üzerine inşa edilen dizi gerçek bir efsane haline geldi ve dünyanın dört bir yanında hayranları tarafından The X-Files kulüpleri kuruldu. X Files o kadar çok sevildi ki sinema filmleri de çekildi ve gişede hiç de hafife alınmayacak hasılatlar elde etti.

6 bölümden oluşacak onuncu X Files sezonunda; David Duchovny ve Gillian Anderson, unutulmayan karakterleri Ajan Mulder ve Ajan Scully'yi yeniden canlandıracaklar.

The X Files yayınlandığı dönem boyunca oldukça ses getirmiş ve Emmy ve Altın Küre gibi prestjli televizyon ödüllerinin sahibi olmuştu. Chris Carter tarafından yaratılan kült dizi The X Files'ın yeniden çekimlerine yazın başlanacağı belirtildi. 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Sinema

  ,

  FBI

  ,

  Altın

  ,

  Altın Küre

  ,

  Fox

  ,

  Emmy

  ,

  Küre

  ,

  CEO

  ,

  sezon

  ,

  dizi

  ,

  Resmi