Ekranın gizli starı: Burak Deniz!

Ekranın gizli starı: Burak Deniz!
Ekranın gizli starı: Burak Deniz!
N'oluyo.tv ekibinden Nida Fındık, birkaç senedir ekranlarda boy gösteren, şimdilik gizli bir star olan fakat yeteneği sayesinde bu gizliliğin çok da uzun sürmeyeceği Burak Deniz'i bugüne dek rol aldığı diziler ve son dizisi Tatlı Küçük Yalancılar'daki rolü ışığında sizler için yazdı.

Twitter’da, Instagram’da ya da Facebook’ta görebilirsiniz, kendisinden  “Hey maşallah, sen kimin cennetinden düştün? diye bahsedenlere rastlamak artık çok zor değil. Kirpiklerinin ne kadar uzun olduğuna kadar konuşuluyor… Yaklaşık iki-üç yıldır gizliden gizliye esen bir Burak Deniz fırtınası var. Tatlı Küçük Yalancılar’da canlandırdığı Toprak karakteri ile bu beğeniler üst seviyeye ulaştı, hatta dizinin başrolü olan Şükrü Özyıldız’ın önüne geçti. Bu gibi sebeplerle, kendisinden bahsetmek gerektiğini düşünüp yazıya başladım.

 

Facebook fan sayfasında (burakdenizsayfa) gördüğüm bir röportaj kesitini yazıya eklemek istiyorum:

“Soru: Kaçak (dizi) hayatınızda neleri değiştirdi?
Burak: Daha çok para kazanıyorum. Yani, ona göre popülaritesi yükseldi. Arkadaşlarım arasında daha saygın bir adam oldum. Ee, bunlarda normal şeyler tabii. Herkesin bildiği şeyler. Onun dışında çok inanılmaz bir şey değişmedi, ben de değişmesini istemiyorum zaten.”

Buradan varmak istediğim nokta aslında şu, Twitter’ında sürekli hayranlarına teşekkür eden, Instagram’ında günlük hayatından her türlü kesiti paylaşan, hayatına dair önemli detayları içinden geldiği gibi yazan bir adam var karşımızda. İyi bayramlar da diliyor, kendisi hakkında yazılan yazıları da retweet ediyor, İngilizce özlü sözler de paylaşıyor. Oyunculuk hayatına Kolej Günlüğü ile başladığında gençlik dizileri bu kadar etrafımızı sarmadığından olsa gerek hayatımıza bomba gibi düşmedi. Sultan’da ilk bakışta çok akla gelmeyen bir rolü vardı. Sonrasında Kaçak geldi. Orada bir mafya babasının oğlunu gayet güzel canlandırdı ve sosyal medya da o sırada hareketlenmeye başladı. The O.C izleyenler ise büyük bir benzerliğin farkındaydı. The O.C’nin belki de en sevilen karakteri olan Seth Cohen’e neredeyse ikizi kadar benzeyen Burak Deniz şahsıma ve bir çok insana “Medcezir’de neden Mert olmadı?” diye sordurdu. Sonrasında Medcezir’e küçük bir rolle katıldı, bizim gibi düşünenleri bir nebze de olsa memnun etmiş oldu.
Tatlı Küçük Yalancılar’a gelirsek, Toprak ve Selin ikilisi zor bir ilişkinin içindeler. Toprak cinayetle suçlanıyor, Selin arkadaşlarına rağmen onun yanında yer almayı seçiyor. Büşra Develi ve Burak Deniz ikilisi cool, ilgi çekici ve farklı duruşları ile diğer dizi çiftlerinden biraz daha farklılar. İkilinin sette iyi anlaşmaları da hayranlarını epeyce mutlu ediyor. Dizi devam ettikçe ikisinin popülerlikleri daha çok artacak gibi de görünüyor. Başrol çiftinin (Eren-Aslı) önüne geçen bir durumdan bahsediyoruz. Kaldı ki bu durum aslında çok da beklenmeyen bir durumdu. Sosyal medyaya göz gezdirdiğinizde bu durumu çok rahat görebilirsiniz. Bu yazın en favori çiftlerinden biri onlar ve dediğim gibi ne komikler, ne de sakarlar.
Burak Deniz’in nasıl bir adam olduğunu biraz daha anlatmak istersek üç kelime var; duyarlı, hayvansever ve etkileyici. Elle dergisi ise yaptığı röportajda ondan “genç, yakışıklı ve yetenekli!” olarak bahsetmiş. Kısacası karşımızda ışığını yavaş yavaş ama etkili şekilde yansıtmayı tercih eden bir adam var.  Kendinden emin adımlar attığını da söyleyebilirsiniz. Ben kendisini Hollywood’da yıllarca başrol olamayan başarılı yardımcı oyunculara benzetiyorum. Örnek olarak da aklıma Milo Ventimiglia geliyor. Kendisini en çok Heroes ile bilirsiniz ama öncesinde Gilmore Girls’de de pek sevmiştik. Kariyer basamaklarını çıkış hızları ve yöntemleri de umarım aynı olur. Zira pek karizmatik Milo Ventimiglia şimdilerde kendisi iyi dizilerde başrol oluyor, karizmatik yardımcı roller üzerine giyiyor. Tekrar Burak Deniz’e dönersek kendisinin yolu dümdüz olmasa bile yürümesi keyifli taşlı bir yol gibi görünüyor. Kendisi 20 Ekim doğumlu, Terazi burcu olmasından dolayı hayatının bir anda çözülmesi, başarı basamaklarının onar, beşer çıkılması da garip olurdu. Malum Terazilerin her şeyi dengede olmalıdır.
Ağustos ayında Elle’de yayınlanacak röportajını merakla beklediğimiz Burak Deniz’I pamuklara sarıp sarmalamak istesek de daha çok ekranda görmek ve yeteneğini geliştirdiğine şahit olmak istiyoruz. Hayat kısa, herkes aynıyken daha farklısına ve iyi olabileceğine inandığımız herkese ihtiyacımız var.

Kaynak: Noluyo.tv