Emilie Voe Nereng kimdir? İşte 1 günde 200 Türk'ün eklediği 'elf kızı'

Emilie Voe Nereng kimdir? İşte 1 günde 200 Türk'ün eklediği 'elf kızı'
Emilie Voe Nereng kimdir? İşte 1 günde 200 Türk'ün eklediği 'elf kızı'
Emilie Voe Nereng, son birkaç gündür sosyal medyada Türk erkeklerinin akınına uğruyor. Twitter ve Facebook'ta Nereng'i ekleyen Türklerin yaptığı 'sevgi dolu' paylaşımlar gülmekten kırıp geçiriyor.

RADİKAL - Emilie Voe Nereng, 19 yaşında bir genç kadın . Norveç’te yaşayan Nereng’in sağlıktan modaya, seyahat yazılarından yemek tariflerine kadar pek çok konuya yer verdiği, https://www.voeblogg.no/ adresli bir bloğu var. Peki Emilie Nereng sadece Norveççe yazmasına rağmen, nasıl oldu da Türk erkeklerinin ilgisini çekti?

Aslında Nereng, son birkaç yıldır Ekşi Sözlük yazarlarının radarındaydı. Ancak “yanlis zamanda gelen dogru insan” adlı suser’ın (Ekşi Sözlük Yazarı) belirttiğine göre, Sözlükçüler Nereng hakkında entry girmek için 18 yaşını geçmesini beklemiş olabilirler. Bundan birkaç ay önce hakkında Eki Sözlük’te başlıklar açılan Nereng, birkaç gün önce yüksek miktarda Türk erkeğinin ilgisine mazhar oldu. Twitter ’da dünün en çok konuşulan konularından birisi olan Nereng hakkında, Ekşi Sözlük’teki “emilie nereng” başlığı altında 30 sayfa, “bir günde 200 türk'ün emilie nereng'i eklemesi” başlığı altında da 7 sayfa dolusu entry bulunuyor.

Tabii bu ilgi Nereng’in şaşırmasına sebep olmuş. Genç kadın dün Twitter’dan “Son birkaç günde beni Facebook’ta en az 200 Türk erkeği ekledi, neler oluyor?” şeklinde bir paylaşım yaptı.

 

Paylaşımın altında yorumlar yapan Twitter kullanıcıları ise, Nereng’e olan ilgilerini oldukça komik bir şekilde dile getiriyor…

 

 

 

 

 

 

 
radikal

radikal

radikal


  http://www.radikal.com.tr/128300212830025

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  buyur - user388840

  jessica jane clement diye arat youtube'da. Sonra bu kıza güzel diyenleri göreyim :)

  Açlığın sebebi - user769709

  Bu ülkede cinsel açlığın sebebi cinselliğin gerçek hayatta tabu olup, medyada ise gazetelerin bile seks dergisi gibi herşeyi açık açık yayınlamasındandır. Göster ama tadına baktırma durumu.. Bir diğer yanı da Türk kızlarının aynaya bakmadan kendilerini şişirmeleri, ve çok değerli görmeleridir. Standartları yüksek tutuyorlar, dolayısıyla herkes dilediğince cinsellik yaşayamıyor içine atıyor biriktiriyor biriktiriyor... Sonuç ise çocuk gelinler, tecavüz, taciz vs. vs... Cinsellik insanın doğasındaki birşey, insanların uçkurunu tabu haline getirdiğimiz sürece bu açlık da bitmeyecektir. Ülkemizde batı ülkelerine göre daha çok cinsel içerikli suç işleniyor, bu kesinlikle bu dediklerimin sonucudur.

  yaw siz böyle bir kadına tok musunuz? - user688505

  saçma sapan konuşmayın olay cinsellik veya açlık değil ki türkiyede 77 milyon insan içinden birtanesi bu kız kadar güzel değil bence

  Açlık - user969881

  Sadece maddi olarak değil her konuda ülke aç maalesef.

  Konunun biraz içinde biraz dışında - legendary

  Bu coğrafyanın cinsel açlığı malum. Anadolu erkeğinin kadına olan hasreti ölçüsüz ve akıl dışı arayışlarının sebebidir. Neden? Bu kadının güzel olması ona olan ilgiyi açıklayabilir ama yine de ilgi gösteren tarafın büyük ölçüde biz olmamızı açıklamaz... Sebebi aslında basit. Arz-talep dengesinin bozuk oluşu... Anadolu erkeği (içine Türk, Kürt, ayırmadan herkesi koyabilmek için yazının devamında da bu şekilde kullanacağım) flörte aç ama aynı zamanda bu açlığın müsebbibi de kendisi... Bu topraklarda herkesin kızı, kız kardeşi flört edebilmek için kovalanır ama kendi kız kardeşine bu yasaklanır. Haliyle diğer tüm erkek bireyler de aynı reflekse sahip olunca kızların hepsinin kısıtlanmış olduğu bir sosyal yaşam karşımıza çıkar. Burada ataerkil kültürden aynklanan çifte standarda ve ikiyüzlülüğe değinmiyorum bile. Hani erkek evlat yapınca aslan oğlum kız yapınca o...u. Büyük kent merkezleri bu açıdan nispeten rahattır. Çünkü kentli orta sınıfta bu kısıtlanma azdır. Bu sınıfın gençleri nispeten bir cinsel yaşama da sahiptir. Büyük kentlerdeki yarı-kentli sosyo ekonomik orta-alt sınıfta da flört kısmen serbesttir ama cinsellik halen büyük tabudur. Sevilen moda tabirle bir tür kırmızı çizgi... Arzın kısıtlı ama talebin yoğun olduğu bir sosyal yaşam içinde beklenen sonuç; (1) açlığını yenemeyip gördüğü her ecnebiyi yatay pozisyona getirmeye odaklı bir erkek anlayışı, (2)gördüğü aşırı ilgiden aklını yitirmişçesine şımarık Anadolu kızları ve (3) dengesi bozuk sosyal ilişkilerin yarattığı cinsel suçlar...