En ideal eşin Koç burcu olduğunun 15 geçerli kanıtı

En ideal eşin Koç burcu olduğunun 15 geçerli kanıtı
En ideal eşin Koç burcu olduğunun 15 geçerli kanıtı
Burçlar dünyasında koçların her zaman ayrı bir yeri vardır. Burçlar çizelgesinin ilk sırasında onlar yer alır ve koçlar üstüne herkesin söyleyeceği bir şeyler illa vardır. Sahip oldukları bilindik özelliklerinin yanı sıra koçlar aynı zamanda ideal birer eştirler. İnanmayanlar için işte size en ideal eşin Koç burcu olduğunun 15 geçerli kanıtı!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

21 Mart - 19 Nisan arasında dünyaya gelmek bir ayrıcalık gibi görünmeyebilir ancak, bu evrede doğanlar her zaman dikkat çekicilikleriyle ön plana çıkmışlardır. Koçlardan bahsediyoruz... Hani şu meşhur liderlik özellikleri ve dik başlılıklarıyla dillere destan olan koçlar. Evet koçlar romantiktir, enerjiktir, maceraperesttir, yaratıcıdır, otoriterdir ama en önemli özellikleri aslında herkes için ideal bir eş olmalarıdır. Kolay değildir bir koçu elde tutmak ama tutabilen de dünyanın en mutlusu olur. "Haydi canım sende!" demeyin. İşte size birbirinden geçerli 15 sebeple en ideal eşin koç burcu olduğunun kanıtları;

1. Paylaşım bir sanatsa bu işin Picasso'su koçlardır

Koçlar sahip oldukları liderlik vasıflarının getirdiği sorumlu anlayış sebebiyle paylaşıma son derece açıktırlar. Ellerinde avuçlarında ne varsa paylaşmaya çalışırlar. Ancak bu paylaşıma fesat sokulursa da deyim yerindeyse çekerler emaneti, tanımazlar adaleti. Dikkatli olmak gerekir.

2. Koçlar kaliteli yaşamayı bilir

Eğlence, macera dedin mi en önde giden bayrak tutanlardır koçlar. Kumarı yoktur, kavga etmez, her gece barlara gitmez ama eğlenceli bir gecenin de hakkını verirler. Kaliteli yaşamak koçlar için bir prestij meselesidir. Koçla gezen tozanın canı sıkılmaz. "Takıl koça hayatını yaşa!"

3. Dava insanı olarak koç

Koçlar yeri geldiğinde muhteşem organize ve disipline olabilen insanlardır. Bu da eğer bir yola baş koyulacaksa arkanızda görmek isteyeceğiniz insanların koçlar olmasını sağlar. Her ne kadar kendileri lider olsalar da koçlar, aklı başında bir liderin arkasında "Yürüyelim arkadaşlar" moduna girip bir davanın peşinde sonuna kadar gidebilecek insanlardır. Ardına koçları almış hiç kimse Nasreddin Hoca ve Timur hikayesindeki gibi ardına baktığında kimsenin kalmadığını görmez.

4. Uzlaşı insanı koç

Koçlar dik başlı olarak bilinseler de diğer bütün burçlarla sıkıntısız anlaşabilen tek burç olarak kendilerini fark ettirirler. Özellikle boğalarla koçlar çok iyi anlaşır, dayanışma içine girerler. Herkesle bir uzlaşı noktası bulur koçlar, kafa kafaya verdiği zaman anlaşamayacağı insan bulmak zordur.

5. Yalnızlığı sevmeyen koç

Koç burcu yalnızlığı da pek sevmez. Yani öyle evlenip de "Aman bizimki de hep kendi başına" demezsiniz. Bir koçu asla uzakta tek başına göremezsiniz, ne yapar eder yanınıza gelmek için bir yol bulur. Engelleri aşar. Yalnızlık koçun doğasında yoktur. Kendisine tahammül edemez çok fazla, illa yanında olsun ister birileri.

6. İdeal partner koç

Koçların bir başka güzel özelliği de "Tak koluna gez" türünde insanlar olmalarıdır. Alışverişe de gelir sizinle, kıtalar arası seyahate de çıkar, her ortama girer. Asla sizi bir başınıza bırakmaz. Her nereye gitmek ve ne yapmak istiyorsanız koçlar ideal eş olarak her zaman yanınızda durabilecek kişilerdir.

7. Dikkat abidesi koçlar

Koçlar aynı zamanda dikkatli hareketleriyle diğer burçlardan sıyrılırlar. Umarsız değillerdir, her daim bir adım sonrasını düşünürler. Neden? Çünkü liderdirler, başkalarının gözünde nasıl göründükleri onlar için önemlidir bu sebeple her adımlarını iki kere düşünerek atarlar.

8. Atara atar gidere gider koç

Koçlar öyle çok fazla rest çekilmesine de gelemezler. Sabırlıdırlar ancak sınırları aşıldığı zaman her türlü harekete karşı anında tepkilerini en sert şekilde ortaya koyarlar. Tersleri pistir. Bu da sizi onunla aynı safta olan bir eş olarak güvende hissettirir.

9. Hayvansever koç

Hayvan seven insandan zarar gelmez derler ya, koçlar aynı zamanda iflah olmaz birer hayvanseverdirler. Bütün hayvanlarla çok iyi anlaşırlar ve sevgi gösterirler. Özellikle kedilerle koçların çok güzel bağları olur. Kedilerin karakterli yapısı ve sevimliliği koçların her zaman ilgisini çeker.

10. Koruyucu koç

Koçların en can alıcı özellikleri ise son derece koruyucu olmalarıdır. Birini ya da birilerini sahiplenirlerse onları korumak için herşeyi göze alırlar. Cesaretleri bu tip anlarda ortaya çıkar, sevdiklerini korumak için bir koçun yapamayacağı şey yoktur. Bu da onları çok iyi bir anne, çok iyi bir baba yapar. Partnerlerine de aynı şekilde koruyucu kollayıcıdırlar koçlar.

11. Fırsatını bulursa zalım koç

Bir koça asla yanlış yapılmaması gerekir çünkü kincidirler. Kendilerine yapılan yanlışı unutmazlar unutamazlar. Bu sebeple bir koç her daim intikamını öyle ya da böyle alır. Bu durum onları zalım da yapar biraz ama ideal bir eşin yeri geldiğinde sevdiğini ve kendisini korumak için zalımlaşması da gerekmez mi?

12. Zamana ayak uyduran koç

Koçlar zamana çok kolay adapte olurlar. Teknoloji olsun, gündem olsun, sanat olsun hemen mevcut koşulların gerektirdiği şekle bürünürler. Herhangi trend bir konunun peşine düşen ilk kişilere bakın kesin koçturlar.

13. Çocuklarla iyi anlaşan koç

Koçların bir başka özelliği de çocuklarla aralarının iyi olmasıdır. Aile hayatı için olmazsa olmazlardan olan çocuk sevgisi koçlarda yeteri kadar bulunur. Çocuklarla oynamak, gezmek tozmak tam koçların kalemi olan işlerdir.

14. Yerinde hareketlerin insanı koç

Koç hangi ortamda nasıl davranılacağına hakim olan insanların burcudur. Düğün evi yasçısı, cenaze evi zurnacısı olmazlar olana da göz açtırmazlar. Eğlence zamanında eğlenceyi sonuna kadar yaşayan koçlar, yersiz hareketlere karşı da bir o kadar katıdır. Bir koçun yanında ortama uymayan hareketlerde bulunmamanız gerekir.

15. En güzel yol arkadaşı koç

En nihayetinde her ilişki bir yolculuktur. Bu yolculuğa çıkan herkesin yanında o yolun sonuna kadar ama öyle ama böyle gidecek bir yol arkadaşına ihtiyacı vardır. Koçlar yolculuk insanlarıdır. Karşındaki insanı yolculukta tanı derler ya, o misal koçla yola çıkan yarı yolda kalmaz. Toparlamak gerekirse koçlar bencil olur yaftasına kulak asmayın, bulun bir koç mutlu mesut yaşayın ömür boyunca...