Erken yaşta Pazartesi sendromuna girmiş 15 bebek

Erken yaşta Pazartesi sendromuna girmiş 15 bebek
Erken yaşta Pazartesi sendromuna girmiş 15 bebek
Pazartesi sıcacık yataklarımızdan kalkıp işe gitmek ne kadar zor değil mi? Öğrencilik hayatımızda başlayıp, çalışma hayatımız boyunca Pazartesi sendromuna mahkum bir ömür sürüyoruz. Emeklilik günlerimizi iple çektiren Pazartesi sabahları döngüsüne ya bebekken başlasaydık? İşte size Pazartesi sendromuna girmiş 15 bebeğin hali!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Her Pazartesi sabahı kalktığımızda yüzümüzün aldığı ifadeler onlarınkinden farksız aslında. Bir zamanlar hepimiz bebektik. Ne zaman büyüdük, hangi ara büyüdük de deliye her gün bayram modundan, Cuma günü coşkusuna sürüklendik? Cumartesi ve Pazar hangi ara kıymete bindi bu kadar? Biz değil miydik her gün yan gelip yatan? Şimdilerde canımızdan can alan Pazartesi sabahları, sıradan bir günün başlangıcı değil miydi yıllar önce? Peki ya hep olsaydı Pazartesi sabahı sendromu? Hayatımızın ilk Pazartesi sabahında "Kalk haydi işe gidiyoruz" deselerdi bizlere?

1. İşe gitmesek olmaz mı?2. Anne mamayı yetiştir, servisi kaçırdım!3. Ne? Nasıl yani tatil bitti mi?4. Alarmı beş dakika ertel...5. Baba koştur beni yine geç kaldık!6. Pazar günleri kahvaltı etmeyi seviyorum. Ama bugün Pazartesi!7. Allah'ını seven bugün resmi tatil desin!8. Çok şükür otobüse yetiştim... Yanlış otobüse binmişim!9. Oh zamanında kalktım, ne saat 12 mi?10. Bugün Pazartesi değil mi?11. Sonra dedim ki sen beni kovamazsın, ben istifa edi...12. İşe bununla gitsek olmaz mı?13. Siz çayı koyun ben şurada iki dakik...14. Pazartesi işte elden ne gelir.15. Ne işi ya ben daha okumuyorum bile!


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Kahvaltı

  ,

  Tatil

  ,

  Pazar

  ,

  zaman

  ,

  Resmi

  ,

  istifa