Fallout 4 yüzünden eşinden olunca yapımcı firmayı dava etti!

Fallout 4 yüzünden eşinden olunca yapımcı firmayı dava etti!
Fallout 4 yüzünden eşinden olunca yapımcı firmayı dava etti!
Oyunlar bağımlılık yapmadıkları sürece boş vakitlerimizi değerlendirmek için bize eğlenceli saatler sunabiliyorlar. Ancak bazıları için oyunlar bir yaşama gayesi, eğlencelikten daha çok bir bağımlılık. Rusya'da bir Fallout 4 oyuncusu, oyunun yapımcı firmasını bu yüzden başına gelenlerden sorumlu tutup dava etti!

RADİKAL - Rusya'nın Krasnoyarsk bölgesi Sibirya2nın orta yerinde yılın bu zamanlarında ortalama sıcaklığın -30 olarak görüldüğü bir bölge. Hal böyle olunca bölgede yaşayanlar vakitlerinin çoğunu evde geçiriyorlar. Adı açıklanmayan 28 yaşında bir Krasnoyarsk sakini bir süre önce satın aldığı Fallout 4 oyununa bağımlı hale gelince hayatı alt üst oldu.

Oyuna kendini fazla kaptıran genç adamın, oyun yüzünden öncelikle Noel tatilini iptal ettiğini ondan sonra uykusuzluk problemi çektiğini belirterek şikayette bulunduğu öğrenilirken, asıl büyük yıkımı artık kendisiyle ilgilenmediğini söyleyerek evi terk eden karısının ardından yaşadığı anlaşıldı. Fallout 4 oynamaya başladığından beri yemek yemeyen, uyumayan ve karısıyla ilgilenmeyen genç adam oyunun yapımcısı Bethesda Game Studios'a 7.000 dolarlık tazminat davası açtı.

"Oyun hakkında bağımlılık yapabilir uyarısı yoktu. Ben oyunu oynamaya başladığım günden beri elimden bırakamadım. Böyle bir şey olacağını bilseydim asla satın almazdım. Karım evi terk etti. Huzurum kalmadı." şeklinde yerel gazetelere konuşan adamı ciddiye almayan Bethesda Game Studios, durumu ilk önce kurmaca bir haber sandı ancak kısa bir süre sonra Rus yetkililerin olayı ciddiyetle ele aldıklarını belirtince işin rengi değişti. Bethesda Game Studios'un şimdilerde bu olayı değerlendirmek üzere bir danışmanla görüştüğü belirtiliyor çünkü daha önce kurmaca ya da reklam olduğu ortaya çıkan benzer vakaların aksine, 28 yaşındaki genç adamın açtığı dava komik ama gerçek! İşin ilginci olay ortaya ilk çıktığında yapımcı firma olayın Rusya'daki PR ekipleri tarafından düzmece olarak uydurulduğunu sanmış!