Gelincik ve ağaçkakan fotoğrafı viral oldu

Gelincik ve ağaçkakan fotoğrafı viral oldu
Gelincik ve ağaçkakan fotoğrafı viral oldu
Pazartesi günü Twitter'da paylaşılan bir fotoğraf, neredeyse anında viral oldu. Fotoğrafta bir kuş üzerinde 'otostop yapan' gelincik görülüyor ama, aslında gerçek çok farklı...

RADİKAL - Jason Ward’un Twitter ’da paylaştığı fotoğrafta bir ağaçkakan üzerinde ‘otostop yapan’ gelincik görülüyordu. Uzaktan bakınca olay böyle görünüyor ama, aslında fotoğrafın hikayesi çok başkaydı.

Küçük bir gelinciğin Avrupa ağaçkakanı üzerinde uçtuğu fotoğraf , Londra ’da yaşayan ve hobi olarak fotoğraf çeken Martin Le-May tarafından çekilmişti.

Fotoğrafta kuşun yüzündeki panik ifadesini fark etmek mümkün. Zira kuşun üzerinde seyahat eder gibi görünen gelincik, aslında onu yemeye çalışıyordu.

Fotoğraf Londra’nın doğusundaki Hornchurch Country Parkı’nda çekilmişti. Business Insider’a konuşan Le-May o sırada eşiyle parkta yürüyüş yaptığını ve bir anda panik halindeki kuşun feryadını duyduklarını söyledi.
Arka arkaya fotoğraflar çeken Le-May, gelincik ve ağaçkakan arasındaki mücadeleyi böyle görüntüledi.

Le-May’in ifadesine göre gelincik bir ara Le-May ve eşini fark etti ve dikkati dağıldı. Ağaçkakan da bu anı değerlendirip kaçmayı başardı.


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Twitter

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Avrupa

  ,

  Hobi

  ,

  seyahat

  ,

  2015