Genç kadının düğününe babaları damga vurdu

Genç kadının düğününe babaları damga vurdu
Genç kadının düğününe babaları damga vurdu
Aile bağları ne kadar karmaşık, aile içi ilişkileri sağlıklı bir şekilde yürütmek ne kadar zor gibi görünse de, sevginin ve iyiliğin çok şeyi daha kolay kıldığı bir gerçek. Amerika'da gerçekleşen bir düğünde evlenen kadının babasının yaptığı da bunu kanıtlar cinsten...

RADİKAL - Geçtiğimiz Cumartesi günü Amerika ’nın Ohio eyaletinde gerçekleşen bir düğünde çekilen fotoğraflar bu ara sosyal medyanın gündeminde. Amerikan düğünlerindeki yaygın geleneklerden biri olan, gelinin damadın yanına babasıyla birlikte yürümesi seremonisi sırasında gerçekleşen bir olay esnasında çekilen bu duygu yüklü fotoğrafın altında ise oldukça anlamlı ve sevgi dolu bir amaç var.

Gelin Brittanny Pecks’in babası, onu evleneceği adamın yanına götürürken bir anda durup geri dönmüş. Gelinin üvey babası olan Todd Cendrosky’e doğru yürümeye başlayan Todd Bachman’ın ne yaptığını bir süre davetliler anlayamamış. Hatta daha önceleri iki adamın arasında çeşitli gerginlikler olduğunu bilen konuklar biraz da huzursuz olmuşlar.

Fakat sonra, Bachman davetlilerin de şaşkınlıkla karşıladığı bir şey yapmış; gelinin üvey babasına gidip, bu seremonide kendisiyle birlikte yürümek isteyip istemediğini sormuş. Fotoğrafçı Blackburn’un Buzfeed’e yaptığı açıklamaya göre, ‘Onu büyütenlerden biri de sensin’ demiş.

Bunun üstüne davetliler de dahil düğündeki herkes, bu ince davranışın karşısında göz yaşlarını tutamamış.

Blackburn, ‘Özellikle de damat çok mutlu oldu. Gelin ise ağlıyordu çünkü onun için gerçekten oldukça gergin bir süreç olmuştu. Benim de üvey çocuklarım var. O kadar duygulandım ki bir an önce fotoğrafları çekmek için kendimi toparlamam gerekti’ diye de belirtmiş.

Düğünden sonra, 28 Eylül gününde Facebook sayfasından bu duygusal anların fotoğraflarını yayınlamaya karar veren fotoğrafçının hazırladığı paylaşım, 2 gün içinde 500 binden fazla paylaşılmış.

 

Grab tissues... because you will need it as you look through these pictures. Todd Bachman, father of the bride, brought...

Posted by Delia D Blackburn Photography on Sunday, September 27, 2015

 

''Peçetelerinizi alın çünkü bu fotoğraflara bakarken ihtiyacınız olacak. Gelinin babası Todd Bachman kızıyla birlikte nikahın kıyılacağı yere doğru yürüyordu... Bir anda durdu ve konukların şaşkın bakışları arasında gelinin üvey babasına doğru yürümeye başladı. Onu elinden tutup gelinle birlikte yürüdüğü alana götürdü ve kızlarını birlikte götürdüler alana dek. Ben de dahil herkes ağlamaya başladı! Aileyi bizim yaptığımız şeydir, siz de bunu çocuklarınızla ilgili bir şey yapın, kendi egonuzla ilgili değil! Çocuklarının sevginin gerçekten ne olduğunu gösterdiğin için teşekkürler Todd Bachman!'