Gökkuşağını çekmeye çalışırken, çok daha güzel bir şey görüntüledi

Gökkuşağını çekmeye çalışırken, çok daha güzel bir şey görüntüledi
Gökkuşağını çekmeye çalışırken, çok daha güzel bir şey görüntüledi
Sahilde oluşan gökkuşağını çekmeye çalışan fotoğrafçı, farkında olmadan çok daha romantik bir anı görüntüledi. Fotoğrafçının çok sonradan fark ettiği o görüntüde, hayatlarının en önemli anlarından birini yaşayan bir çift görülüyordu.

RADİKAL - Kaliforniyalı fotoğrafçı Dan McGeorge, 31 Ocak günü San Diego sahillerinde oluşan kocaman gökkuşağını görüntülemek için sahile gitmişti. Tarihi Del Coronado Oteli’nin yakınlarına giden fotoğrafçı kamerasını yerleştirdi, gerekli ayarlamaları yaptı ve deklanşöre bastı. Ancak eve gidip fotoğrafları incelediği zaman , umduğundan farklı bir fotoğraf çektiğini gördü.

Fotoğrafta o sırada sevgilisine evlenme teklif eden bir adamı ve büyük bir mutluluk yaşayan sevgilisini görüntülemişti. Bu olayı fark eden fotoğrafçı, çifti bulabilmek için internetten bir kampanya başlatmaya karar verdi.

14 Şubat’ta ABD televizyonlarında gösterilen “Fox and Friends Weekend” adlı programa katılan McGeorge, çifti bulmak üzere internet üzerinden bir kampanya başlattığını anlattı. Çifti bulmak için önce Facebook sayfası üzerinden duyuru yapan McGeorge’un çağrısına insanlar kayıtsız kalmadı. Yüzlerce insan ulusal bir arama çalışmasına ortak oldu. Böylece kampanya büyüdü.
Şanslı fotoğrafçı, çifti fark ettiği anı şu sözlerle anlattı; "Fotoğrafın üzerinde çalışırken, fotoğrafa yakınlaştım ve o anda bu çifti fark ettim. Gerçekten çok büyülü bir andı. Onlara bu fotoğrafı hediye etmek istiyorum, çünkü karşı taraf için çok değerli olacağına inanıyorum.”

Fox and Friends Weekend adlı programın yapımcıları ise fotoğrafçıya bir sürpriz hazırlamıştı. Çifti bulmayı başaran program yapımcıları, Robert Treml ve Meghan Peart adlı çifti arayarak canlı yayına katılmalarını sağladı.

Treml fotoğrafta aranan çiftin kendileri olduğunu ve fotoğrafçının kendilerini aradığını 13 Ocak gecesinde öğrendiğini anlattı. Olayı ağabeyinden duyan Treml, hemen sevgilisi Meghan’a haber verdiğini söyledi. Meghan Peart fotoğraf hakkında “Dan böylesine güzel bir anı görüntülediği için çok mutluyuz. Fotoğrafı yeni evimizin en güzel yerine asacağız” diye konuştu.

Çeviri: Öykü Çetin / Radikal