Google Street View ile keşfedebileceğiniz nefes kesen 15 yer

Google Street View ile keşfedebileceğiniz nefes kesen 15 yer
Google Street View ile keşfedebileceğiniz nefes kesen 15 yer
Görüp de gidemediğiniz, gidip de gezemediğiniz yerleri ayağınıza getiren Google Street View, fotoğrafçıların oyun sahası haline geldi.

RADİKAL - Google Street View her zamanki gibi çok çalışıyor. Ancak son dönemlerde Google’da öne çıkan bir grup varsa, o da fotoğrafçılar. Dünyanın pek çok güzel yerine gidip Google fotoğrafçıları tarafından çekilen fotoğrafları Google Street View uygulaması ile görmek mümkün.

İşte Business Insider'da yayınlanan, denizaltılar ve özel uçaklar yardımıyla çekilen o fotoğraflar!

1. Biyolog ve astronotların içinde ortaklaşa çalışmalar yürüttüğü Aquarius Reef Base ABD ’nin Florida eyaletindeki Florida Keys adalarında bulunmakta.

2. Çin’de kanalıyla övünebilen tek şehir: Taierzhuang Antik Kenti.

3. HMS Ocelot, Kanada Kraliyet Donanmasının 1960’larda içerisinde gizli görevleri gerçekleştirdiği, artık bu tip yetkileri bulunmayan bir denizaltı.

4. Dünyanın en büyük yolcu taşıma uçağı Emirates A380’in barı.

5. 13. yüzyılda Polonya’da inşa edilen Wieliczka tuz madeni, 2007’ye kadar sofra tuzu madeni olarak kullanıldı.

6. Meksika’nın güneydoğusundaki Cancun şehrinde bulunan Cancun Sualtı Müzesi’nde Jason deCaires Taylor tarafından tasarlanan ph değeri nötr olan heykeller sergileniyor.

7. Bronz "Christ of the Abyss" (Yamaçtaki İsa) heykeli 1965 yılında Florida Keys adalarında denizin dibine yerleştirildi.

8. İçinde bolca sarkıt bulunan Jasovská Mağarası Slovakya’da halka açık olan en eski mağara.

9. CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) dünyanın en büyük fizik laboratuvarı. Ayrıca büyük bir hadron çarpıştırıcısına da ev sahipliği yapıyor.

10. İsviçre’deki küçük belediye Bergün / Bravuogn’dan Alplerin görüntüsü...

11. Dubai’de bulunan, insanlar tarafından yapılan en yüksek yapı olan Burç Halife gökdeleninden bir fotoğraf.

12. Shackleton’un Kulübesi, adını 1907 yılında Nimrod’un keşfi için güney kutbuna giden Kâşif Ernest Shackleton’dan aldı.

13. Everest Dağı'nda üs olarak kullanılan bu alan, Everest’e çıkan dağcıların dinlenmesi için tasarlanmış.

14. Antarktika antlaşmasının 12 imzacı ülkesinin (ABD, SSCB, Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Arjantin, Avustralya, Belçika, Şili, Japonya, Yeni Zelanda, Güney Afrika) bayraklarıyla çevrili, resmi güney kutup noktası.

15. NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Atlantis uzay mekiği ilk uçuşunu Ekim 1985’te, son uçuşunu ise 8 Temmuz 2011’de gerçekleştirdi. Ardından NASA’nın mekik programı sona erdi.