Gözleri olmayan köpek herkese neşe saçıyor

Gözleri olmayan köpek herkese neşe saçıyor
Gözleri olmayan köpek herkese neşe saçıyor
Doğuştan köpekleri olmayan Smiley, acı dolu bir geçmişe sahipti. Ancak şimdi lisanslı bir 'mutluluk dağıtıcısı' olarak görev yapıyor.

Golden Retriever cinsi Smiley, gözleri olmadan doğmuş, geçirdiği zorlu zamanlar ardından mutluluğa kavuşmuş bir köpek. Sahibi Joanne tarafından bir hayvan barınağından alınan Smiley gözlerinde göz yerine boşluk olduğu için acı çekiyordu. Joanne köpeğinin acısını dindirmek için Smiley’nin gözlerini diktirdi ve sevimli köpeğin acısı sona erdi.

Smiley öyle mutlu bir köpek ki, terapi köpeği olmak için lisans bile aldı. Gününü zihinsel ve fiziksel engeli çocuklar ile yetişkinlerin yanında geçiriyor ve onların kendini daha mutlu hissetmesini sağlıyor. Gün içerisinde herkese mutluluk saçan ve insanların tutum ve davranışlarını olumlu yönde değiştiren Smiley, her geçen gün daha da seviliyor.

Geçmişine ve geçirdiği kötü günlere rağmen sürekli gülümseyen Smiley’nin fotoğraflarını çeken Happy Tails Pet Photography’nin fotoğrafçısı Stacey durumla ilgili: “Sahibi Joanne onun kaygısız ve ne olursa olsun mutlu olabilen bir köpek olduğunu söyledi. Fotoğraf çekimleri sırasında oyunu çok sevdiğini ve meraklı olduğunu fark ettim. Her köpek gibi o da ormanda eğlenmeye bayılıyor. Ancak Smiley diğer köpeklerden çok daha kibar ve sakin bir yapıya sahip. İnsanlarla bir arada olmayı çok seviyor. Joanne bakım evinde kalan bir adamın daha önce hiç gülümsemediğini Smiley’nin onu ziyaret edişinin ardından ise görevlilerin çok şaşırdığını çünkü ilk defa adamın gülüşüne tanık olduklarını söyledi. Ayrıca otizmle baş eden küçük bir çocuğun annesi kızının normal şartlar altında aynı noktada uzun bir süre kalamadığını ama Smiley ile yarım saat boyunca birlikte zaman geçirip bir kitabı incelediklerini söyledi” diyor.

Joanne köpeği ilk aldığında onu uyutması gerektiğini söylemişler. Ancak o, bu köpekte farklı bir şeyler olduğunu hissetmiş. “Köpekler kötü bir hayatın ardından mutlu olabiliyorlar. Geçmişlerine saplanıp kalmıyorlar ve kendilerine acımıyorlar. Her zaman anı yaşıyorlar” diyor Joanne ve ekliyor; “Smiley tanıştığı herkesin hayatına mutluluk getiriyor.”

Çeviri: Öykü Çetin / Radikal


  ETİKETLER:

  Fotoğraf

  ,

  zaman

  ,

  Lisans