Güle oynaya boşananların son trendi: Boşanma selfie'si!

Güle oynaya boşananların son trendi: Boşanma selfie'si!
Güle oynaya boşananların son trendi: Boşanma selfie'si!
Hiçbir insan boşanmayı dileyerek ya da bunu ihtimal dahilinde bulundurarak sevdiği kişiye 'evet' demez elbet. Fakat şartlar ve ilişkinin geldiği durum boşanmayı gerektirdiğinde süreci sağlıklı bir zihinle yürütebilmek için hayatın ve ilişkilerin doğal bir parçası olarak yorumlamak iyi olabilir. Bu aralar yeniden gündeme gelen 'Boşanma Selfie'si' trendi de öyle olabileceğini kanıtlar nitelikte.

RADİKAL - Bir evliliği yürütmek elbette çeşitli sebeplerden ötürü mümkün olmayabilir. Süreç her ne kadar zorlayıcı olsa da bunu normalleştirerek, karşı tarafa duyulan saygı muhafaza edilerek de bu zor dönem atlatılabiliyor gibi görünüyor. Kendi iyilikleri için ortak bir karar alıp, bunu gerçekleştirmek için mahkeme salonlarına giden çiftlerden bazıları da bunu kanıtlarcasına ‘Boşanma Selfie’si’ olarak adlandırılan yeni bir akım başlattı.

Shannon ve Chris Neuman çiftinin mahkemenin önünde çektikleri bir fotoğrafı Facebook hesaplarından paylaşmasıyla başlayan bu akım, kısa süre içinde dünyanın başka yerinden de destekçiler buldu kendine. Buzfeed’in haberine göre Neuman çifti yaptıkları açıklamada boşanma kararlarını üstüne düşünerek saygıyla ve onurlu bir şekilde aldıklarını söyledi ve böylece çocukları için en doğru şeyi yapmış olduklarını belirtti. Çift, böylece çocuklarının hiçbir zaman aralarında bir seçim yapmak zorunda kalmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu fotoğraf kısa sürede Facebook’ta 30.000’den fazla paylaşıldı fakat boşanma fotoğraflarını bu kadar pozitif bir tavırla sosyal medyada paylaşan ilk çift Neuman’lar değil. Geçtiğimiz sene de boşanan çiftlerden bu tür paylaşımlar yapanları olmuştu. Neuman’ların hareketi büyük yankı uyandırdığından konuda başka çiftlere de ilham kaynağı olmuşa benziyor.

 

"Can we take a divorce selfie?" "Duh. In front of the eagle?"

Emuhly Rowz (@emilyrose920) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (21 Nis 2014, 07:48 PDT)

 

#divorceselfie ha ha... This is how you stay friends thru the drama.

Melissa M. Morris (@stormyseastudio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (12 Ağu 2015, 07:50 PDT)