Hangi Kaan Yıldırım'ı daha çok sevdik?

Hangi Kaan Yıldırım'ı daha çok sevdik?
Hangi Kaan Yıldırım'ı daha çok sevdik?
Bir yanda Ulan İstanbul'un Ferdi'si, bir yanda da bu yaz içimizi güneş gibi ısıtan Adı Mutluluk'un Batu'su... Asi Kaan delikanlı Kaan'a karşı! Peki en çok hangi Kaan Yıldırım'ı sevdik?

Geçtiğimiz yaz fırtına gibi hayatımıza giren ve unutulmaz diziler listesine adını altın harflerle yazdıran Ulan İstanbul ’un Ferdi’si ile bu yaz içimizi güneş gibi ısıtan Adı Mutluluk’un Batu’su Kaan Yıldırım’ın iki karakterini de çok sevdik, benimsedik. Ama itiraf edelim ki karakterlerinden birinin yeri çok ayrıdır, diğerine göre bir tık öndedir. Sizin için yeri ayrı olan Kaan hangisi? Ferdi Nevizade mi, Batu Değirmenci mi? Gelin iki karakteri de gözden geçirelim!

Batu ve Ferdi, hayatın şanssızlıkları yakasına yapışmış iki adam… Hayatta hayal ettikleri her şey ellerinden alınmış ama yine de gülebilen, pozitif taraflarını saklamayı başaran iki özel ve güzel adam! Ama Batu’ya baktığımızda Ferdi’den daha şanslı birini görüyoruz, çünkü iyi veya kötü bir aileye sahip… Bir yokuş çıktığı zaman karşısına, onu motive edecek bir annesi var ve her şeyi onun için yapıyor. Ferdi’nin de ailesi var elbet, Karlos’u var, Yaren’i var, Kandemir babası var ama anne kokusu yok.

Batu’ya baktığımızda Ferdi’ye göre daha açık bir adam görüyoruz. Duygularını söylemekten çekinmeyen, hissettiği her şey her daim dilinin ucunda olan bir adam! Herkesin içinde kendisine “Hırsızsın!” diye bağıran Kumsal’a karşı çevredekileri mahkeme tayin edecek ve tüm hikayesini anlatabilecek kadar hayatla ve kendisiyle barışık biri Batu. Ferdi ise bir kurşundan çok duygularından korkan bir adam… Batu yerine Ferdi’ye “Hırsızsın!” diye bağırılsa bununla Batu kadar eğlenemez, çünkü hayat Ferdi’ye hiçbir zaman hırsız olmaktan başka bir şans sunmamış.

Aşk da var elbette… Batu, Kumsal’dan etkileniyor. Hem de çok... Ve bunu asla saklama gereği duymuyor. Çünkü Batu, hayatın o günden ibaret olduğuna inanan bir adam… O gün mutluysan, mutlusundur. Yarının hesabını yapmak sadece huzursuzluk getirir. Ferdi ise ilk gördüğü andan beri Derya için deli divane oluyor! Ama serde erkeklik var, söylemiyor. Hatta söyleyemiyor ve söyleyemedikçe de hırçınlaşıyor, hırçınlaştıkça da Derya ile inatlaşmaları başlıyor. Daha sonrasında itiraf da geliyor elbette ama tam Ferdi’ye özgü! Batu’dan dünyanın en orjinal romantik hamlesini bekleyebiliriz ama Ferdi “Senin kalbin yeter!” diyeceğimiz adamlardan!

Dostluk açısından Karlos ve Ferdi’nin yerini gönlümüzde kimse sarsamaz, çünkü Ferdi ve Karlos için dost demek aile demek! Batu’nun da dostum diyebileceği biri var elbette! Onu hiçbir koşulda satmayan ve her daim yanında olan biri… Ama akan sular durduran dost Ferdi, dostluk da Karlos ile Ferdi! Sen ne dersin?

Ferdi ve Batu, birbirinden çok uzak ama birbiriyle benzerlikleri olan iki karakter… Ferdi zaten başımızın tacı, kalbini ve aşkını çok sevdiğimiz bir adam! Peki Batu? Ferdi’nin tahtına ortak olur mu, yoksa çoktan o tahtta yer sahibi oldu mu?

Kaynak: Noluyo.tv