Hastane otoparkında şaşırtan not: 'Park cezanı ödedim çünkü...'

Hastane otoparkında şaşırtan not: 'Park  cezanı ödedim çünkü...'
Hastane otoparkında şaşırtan not: 'Park  cezanı ödedim çünkü...'
9 haftalık bebeği ile hastaneden ayrılan kadın arabasının camında hem bir trafik cezası fişi hem de bir yabancı tarafından yazılmış bir not buldu. Notta yazan şey ise insanlığa olan inancımızı perçinleyecek cinsten.

RADİKAL - Canberra Mums isimli bir Facebook sayfasının yöneticisi olan kadın bebeğiyle birlikte hastaneden ayrıldığında onu bir sürpriz bekliyordu. Arabasının camına bırakılmış trafik cezasının üstünde tanımadığı biri tarafından yazılmış bir not vardı. Buzfeed’de yer alan habere göre, ‘Merhaba, arabana park cezası kesildiğini gördüm, hastanede her ile uğraşıyorsan eminim yeterince zordur, o yüzden senin yerine ödedim cezayı. Umarım her şey daha iyi olur!’ yazan notu buldu. Notu Facebook üstünden paylaşan kadın, fotoğrafın altına şu notu düştü:

 

Over the past few days I have been in hospital with my 9 week old son. We were discharged today and as I walked to my...

Posted by Canberra Mums on Sunday, August 9, 2015

 

‘Birkaç gündür 9 haftalık oğlumla hastanedeydik. Bugün taburcu oldum ve arabamın yanına gittiğimde park cezası fişini gördüm. Hastanedeki günlerden sonra bir trafik cezası sahiden en son ihtiyacım olan şeydi. Zarfı açtığımda fişin yanında Laura isimli iyi bir kadın tarafından yazılmış bu notu buldum. Umarım Laura bunu görür ve yaptığı şeyin ne kadar güzel olduğunu ona anlatabilirim. Çok teşekkür ederim!’

Fotoğrafın hızla yayılıp viral olmasından sonra ise insanlar adının Laura olduklarını bildikleri kadının davranışını öven paylaşımlarda ve yorumlarda bulundular.