Hayaletli kasaba 800 bin dolara satışa çıkarıldı

Hayaletli kasaba 800 bin dolara satışa çıkarıldı
Hayaletli kasaba 800 bin dolara satışa çıkarıldı
Amerika'da hayaletlerin musallat olduğu düşünülen bir kasaba, Cadılar Bayramı sebebiyle özel bir fiyata satışa çıktı.

Amerika’nın Connecticut eyaletindeki Johnsonville kasabası, Cadılar Bayramı sebebiyle açık arttırmaya sunuldu.

Auction.com’un yaptığı açıklamaya göre hayaletli kasaba Johnsonville 28 Ekim’de sadece 800.000 dolara (1.791.720 TL) satışa çıkarıldı. 19.yy mimarisine sahip olan kasaba bir köprüye, bir şelaleye ve bir de tahtadan baraja sahip.

Johnsonville 1830’larda hayli gelişmiş bir şehirdi. Aynı zamanda ülkenin balıkçılık üretiminde başı çeken Neptune Twine Şirketi’ne de ev sahipliği yapıyordu. Buna rağmen kasaba Ray Schmitt adlı milyoner satın alana kadar terk edilmişti. 1960’larda Schmitt kasabayı satın aldı ve restorasyona başladı. Ancak bitiremeden öldü.

Hayalet söylentileri satışlar sırasında tüm kasabaya yayıldı. Hatta bazı insanlar Schmitt’in dirileceğine inandığını ve bu yüzden ruhunun kasabayı koruduğuna inanıyor. Başka bir hikâyeye göre de 1890’larda ölen değirmen işçilerinin ruhları, bir evin salonunu ele geçirdi. Öldükten sonra bu salonda hazırlanan ve ardından gömülen işçilerin hikâyesine inanan pek çok insan var.

Kasabayı kimin satın aldığı ise henüz açıklanmazken, Auction.com sitesindeki ilan ve duyurular kaldırıldı. Açıklamanın önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor.