Hayatınıza yengeç burcu birini almadan önce bilmeniz gereken 10 şey

Hayatınıza yengeç burcu birini almadan önce bilmeniz gereken 10 şey
Hayatınıza yengeç burcu birini almadan önce bilmeniz gereken 10 şey
Yengeçler, bütün burçlar arasında "el iyisi" denebilecek bir burç varsa tartışmasız yengeçtir. Dışarıdan bakınca çikilop şekeri, Karamürsel sepeti gibi görünen yengeçler hane içinde gerçek karakteriyle karşısındakini şaşırtabilirler. Zordur bir yengeci idare etmek. İşte sizin için çok geç olmadan, hayatınıza yengeç burcu birini almadan önce bilmeniz gereken 10 şey!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Yanınıza geldi bir espri yaptı, sempatik tavırları ve kendinden emin duruşuyla aklınızı başınızdan aldı. Sevecen ve şefkatli göründü, güvendiniz ona, inandınız ona. Bir şeyler başladı aranızda ve bir anda karşınızda "Ben böyleyim, ben şöyleyim" diyen, sinirlenince mangalda kül bırakmayan birine dönüştü. Evet doğru tahmine ettiniz yengeç burcundan bahsediyoruz. Ama merak etmeyin hayatınız zindan olmayacak, sadece biraz idare etmeniz lazım o kadar. Peki henüz daha tanışma safhasındaysanız sizi neler mi bekliyor? İşte size hazırlık kampı niteliğinde bir rehber;

1. Yengeç burcu sürprizleri sever

Sürprizlerden hoşlanmayan bir insansanız bilin ki yengeç burcu ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirecektir. Bir anda ortaya çıkar, sürprizlere bayılır. Sizi şaşırtıp gafil avlamak için her fırsatı sonuna kadar kullanır.

2. Yengeç burcu gösterişi sever

Yeni bir şey mi aldı, yeni bir yerlere mi gitti elalemin gözüne sokmazsa olmaz. Bu görgüsüzlüğünden değildir, gösterişi sever sadece yengeç burcu. Sahip olduğu güzel şeylerle övünme dürtüsü onda hakimdir. Tutup da zalım zalım fakire fukaraya gösteriş yapmaz elbet ama kendisiyle yarışan herkesten bir adım önde olduğunu göstermekten onu hiçbir şey alıkoyamaz.

3. Yengeç burcunun morali bozuksa ne yapsanız boş

Eğer morali motivasyonu hemen yerine gelen biriyle yapabileceğinize inanıyorsanız yengeç burcu yanlış adres. Bir kez keyfi kaçtı mı bir yengecin, karşısında kırk takla atsanız boş! Bir kez kapattı mı kendisini onu hiçkimse açamaz. Zordur zor insandır.

4. Yengeç burcu ilgi çekmek için her fırsatı değerlendirir

Bir kamera karşısına çıkmaya görsün, yengeç burcu şovunu yapmadan bırakmaz. Ne yapar eder herkesin ilgisini çeker. Bu açıdan objektifleri seven bir yapısı vardır. Onun derdi herkesin ilgisini üstüne çekmektir aslında. Yani çok fazla göz önünde olmak istemiyorsanız, yengeç burcuyla yapmanız zor.

5. Yengeç burcu kendi üstünden prim yaptırmaz

Yengeçler kendilerini kullandırtmazlar. Bir başkasının onlar üstünden prim yaptığını hissederlerse kılıçlarını çekerler. Tepkileri sert ve caydırıcı olur.

6. Yengeçler bir şekilde hayatta kalmayı başarır

Hayatta herkesin başına belalar gelir geçer, ama yengeç burcu isterseniz şanslı deyin isterseniz başarılı bir kriz yönetimcisi deyin bir şekilde kendisini kurtarmayı başarır. En umutsuz anlarda bile yengeç burcunun bir şekilde hayatta kaldığını görürsünüz. Maçlarda bile son dakikada atılan gollere, çizgiden çıkartılan toplara bakın çoğunda yengeç burcu futbolcuların imzası vardır.

7. Yengeç burcu keyfine düşkündür

Yengeç burcu insan keyif insanıdır. İsterse dünya yansın, oturur karşısına "Ne de güzel yanıyor" diyerek yemeğini yer. O yüzden rahat insanlara tahammülünüz yoksa yengeç burcundan uzak durun, sinir krizi geçirme riskiniz azalır.

8. Yengeç burcu insanları kullanmayı bilir

Yengeç burcu doğuştan bir yönetici ve hatta yer yer zalımdır. İnsanları parmağında oynatmayı iyi bilir. İnsanları kendi çıkarları için nasıl yöneteceği, onlara istediğini yaptırmayı nasıl başaracağı sanki ona bahşedilmiş bir süper güç gibidir. Bir başkasının sırtından geçinmek konusunda üniversitede kürsü olsa, ders verecek türden bir insan evladıdır yengeç burcu.

9. Yengeç bucu ile alay etmeye gelmez

Yengeç burcu bencilliğinin yanı sıra, kendisine de çok düşkündür, çok değer verir. Kendisiyle dalga geçildiğini hissederse yanınıza hayatta kalmanıza yetecek eşyaları alıp kaçmanızı tavsiye ederiz. Yengeç insanı bir kez gözü dönerse acımasızlıkta sınır tanımaz.

10. Yengeçler ekip çalışmasına yatkındır

Tüm bu özelliklerinin yanında yengeçler hayatta asla tek başlarına yapamayacaklarının da farkındadırlar ve ekip çalışmasına yatkın bir karakter çizerler. Bir yengeç asla tek başına hayata meydan okumaya kalkmaz. Yanında birileri olsun ister, bir ekibin parçası olmak ister. Bencillikleriyle o gruba illallah dedirtseler bile gruptan kopmazlar.

Bonus: Yengeç bir yola baş koyarsa her şeyini feda eder

Fedakarlık yengeç burcu gibi bencil bir karakter için şaşırtıcı derecede doğal bir davranıştır. Ama bunun için feda edeceği uğurda emin olmalıdır. Yani hayatınıza girecek yengeç burcu kişi sizinle gerçekten bir geleceği olduğuna inanırsa çok şanslısınız, gerekirse kendini feda eder de o yoldan sapmaz. Bu açıdan inanmış bir yengeç en güvenilir insandır.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Prim

  ,

  karakter

  ,

  ders

  ,

  Uzak

  ,

  Dalga