Hazır mısın Türkiye'm? İşte bayramda yolculuk için alternatif yollar!

Hazır mısın Türkiye'm? İşte bayramda yolculuk için alternatif yollar!
Hazır mısın Türkiye'm? İşte bayramda yolculuk için alternatif yollar!
Bir bayram daha geldi çattı ve ülke olarak her bayram olduğu gibi yine yollarda buluşuyor olacağız. Daha ne bayram ne arife olmamasına rağmen Salı akşamı İstanbul'da bütün ana yolların kapalı olması, önümüzdeki iki gün boyunca yollarda nasıl bir kıyamet kopacağının göstergesi gibi. Peki yok mudur bu eziyetten kurtulmanın yolu?
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Şimdi uçakla yolculuk yapacak olanlar rötar anonslarını bekleyedursunlar, biz ulaşımını karadan sağlayacak olan vatandaşlarımızın derdine bir derman bulmaya çalışalım. Otobüs millet olarak sevdiğimiz bir binek aracı olmasına rağmen bayram ve özel günlerde yerel bir işkence aletine dönüşebiliyor. Sıkışan yollar, feribot sırasından düşman kuvvetleri gibi denize dökülesi gelen insanlar... Bir otobüs yola çıktı mı, bayram tatiline giden yolcu için film kopmuş demektir. Peki sen buna hazır mısın Türkiye 'm? O yollar bu sıkışıklığı kaldıracak mı? Kaldırmayacak biliyoruz. O yüzden biz de vatandaşlar için alternatif yollar arıyoruz. İşte size dev anketle büyük derde deva bulma umudu. Biz oylayalım belki devlet yetkilileri görür alternatif yol önerimize yönelik bir şeyler yaparlar:

Açıkçası editör tercihi olarak hazır Ramazan topları rafa kaldırılmadan top atışı projesinin arkasında olduğumuzu belirtmek isteriz. Herkes gideceği yeri bildirsin topçubaşına, patır patır fırlatsınlar bizi. Ne trafik derdi var, ne de başka bir sıkıntı. Mis gibi hava yoluyla, check-in derdi olmadan transit yolculuk...


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ramazan

  ,

  Hava

  ,

  film

  ,

  Feribot