Hesap ödemede yeni trend: İddaa kuponu!

Hesap ödemede yeni trend: İddaa kuponu!
Hesap ödemede yeni trend: İddaa kuponu!
İstanbul'da bir bar... Uzun süre oturan bir çift gece sonunda gelen hesap kutusuna para yerine öyle bir şey koyuyor ki, yeni bir trendin adeta kapısını aralıyor. İddaa kuponuyla hesap ödenir mi? Kuponun getirisi kesilen hesaba denkse neden olmasın?

RADİKAL - Celta Vigo ve Real Madrid'li futbolcular geçtiğimiz günlerde farkında olmadan ilginç bir olayın kahramanı oldular. Üstelik İstanbul 'da, kilometrelerce uzakta... Hayır ne çektikleri şut İstanbul'da bir evin camını kırdı, ne de maçın skoru Türkiye 'nin seneye Şampiyonlar Ligi'ne kaç takım göndereceğine etki etti. Maçı Real Madrid kazandı, barda oturan bir adam çok sevindi çünkü maçı Real Madrid'in kazanacağına yönelik bir iddaa kuponu doldurmuştu. "Eee ne var bunda?" demeyin.

Barda oturan vatandaşın önüne gelen hesap 240 liraydı. Bu da Real Madrid galibiyetiyle tamamlanan bir iddaa kuponunun getirisiyle denkti. Kahramanımız bıraktı cüzdanını bir kenara ve hesap kutusunun içine koydu iddaa kuponunu ve fenomen oldu. İşletme çalışanlarının şaşkın bakışları arasında yaşanan olayı işletme sahibi şu ifadelerle anlattı;

"Gerçekten çok ilginç müşterilerimiz var bizim. Bazen biz bile inanamıyoruz. Dün gecenin sonunda, saatlerdir oturan çiftten erkek olanı, arkadaşımızı çağırıp hesabı istedi. Çiftin hesabı 240 liraydı. Arkadaşımız bir süre sonra hesap kutusunu bara getirdiğinde bir sessizlik oldu. Hepimiz bir süre hesap kutusunun içindeki "İddaa Kuponu"na bakakaldık. Ama biz, bir ara çiftten erkek olan arkadaşımız, yanındaki kadının ve tüm barın şaşkın bakışları arasında "Allah'ın var mı be Madrid?" bağırışıyla kendi kendine dans ettiğinde, açıkçası biraz kıllanmıştık. Hayır biz kontrol edip kuponu aldık o sorun değil de, bu ne öz güven be güzel kardeşim? Çıkarlarken bir arkadaşımız dayanamayıp, çaktırmadan sordu:

-Kupon tutmasa ne yapacaktın? Paran var mıydı?
-Tutacaktı.


Gülümsedi, 2 lira para üstünü tip kutusuna attı, sevgilisinin elini tuttu ve gitti. Biz de arkasından baktık."

Biz de Radikalist olarak bu vatandaşımızın kestiği raconu, koyduğu şekili, estirdiği fırtanıyı alkışlıyoruz.

Alkışlamakla kalmıyor takdir ediyoruz.
Hatta hayranıyız, askeriyiz kendisinin...

Mümkün mertebe kendisini de alkışlamayan kalmasın bir zahmet, bu ülkenin böyle vatan evlatlarına ihtiyacı var. Helal olsun!